نوشته شده در اجتماعی توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

اعتراض بازنشستگان و معلمان در تهران و چند شهر دیگر

معلمان و بازنشستگان امروز یکشنبه، در تهران و برخی شهرستان ها بار دیگر به خیابان آمدند و خواهان تحقق مطالبات خود شدند.

در فراخوان تظاهرات یکشنبه بازنشستگان که در شبکه های اجتماعی منتشر شد، آمده بود:

حقوق همه سطوح مستمری بگیران و از جمله حداقل بگیران و از کارافتادگان باید تأمین کننده سبد معیشت باشد.

اینهمه تبعیض برای چیست؟

با این حقوق های پایین تر از خط فقر ما چگونه زندگی کنیم؟

ما و خانواده هایمان حق داریم که از درمان رایگان، و بخصوص از واکسن رایگان کرونا برخوردار باشیم.

ما حق داریم تا رسیدن به مطالبات خود در خیابان باقی بمانیم و تنها کف خیابون بدست میاد حقمون

این فراخوان زمان تجمع را یک شنبه ۲۶ اردیبهشت ساعت ۱۰:۳۰ صبح در تهران مقابل مجلس و در شهرستانها مقابل اداره کل تامین اجتماعی اعلام کرده بود.

بنابر گزارش ها، تجمع های بازنشستگان علاوه بر تهران، در شهرهای مشهد، کرج، کرمانشاه، خرم آباد و برخی شهرهای دیگر برگزار شده است.

معلمین و فرهنگیان نیز در همین روز به تجمعات اعتراضی پیوستند. فرهنگیان علاوه بر تهران در تبریز نیز مقابل اداره ی آموزش و پرورش این شهر دست به تجمع زدند. معلمان شاغل در مدارس غیردولتی ایلام نیز امروز یکشنبه، در محوطه ی اداره کل آموزش و پرورش این استان تجمع اعتراضی برپا کردند. این معلمان سال هاست با حقوق های بسیار پائین شاغل هستند و خواهان رفع تبعیض نسبت به شاغلین دولتی و افزایش حقوق و مزایا هستند.

فرهنگیان خواهان اجرای رتبه‌بندی بر مبنای سند تحول بنیادین و همسان سازی با مشاغل مشابه (هیئت علمی دانشگاه) طبق بند ۳ ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه، برقراری فوق‌العاده ویژه ۵۰ درصد به طور کامل طبق بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری می‌باشند.

همزمان جمعی از ملعمان نهضت سوادآموزی در مقابل ساختمان برنامه و بودجه تجمع اعتراضی برپا کردند. آن ها از جمله شعار می دادند: «نهضت بیداریم، منتظر استخدامیم»، «نهضتی ها بیدارن، از تبعیض بیزارن» و «تا جواب نگیریم، از این جا نمی ریم»!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>