نوشته شده در خبرو گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

واکنش آمریکا به رای دیوان بین‌المللی دادگستری درباره شکایت ایران: این یک حکم اولیه است

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه ۱۵ بهمن در واکنش به رای دیوان بین المللی دادگستری، نهاد قضایی سازمان ملل متحد، گفته است، ایران می‌خواهد وانمود کند که این رای درباره محتوای شکایت بوده است، درصورتی که این یک رای اولیه در خصوص صلاحیت رسیدگی به شکایت است.

دیوان بین المللی دادگستری ساعاتی پیشتر اعلام کرد که به شکایت ایران علیه آمریکا به دلیل نقض «معاهده مودت» و بازگشت تحریم‌های ایران، رسیدگی خواهد کرد.

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در پاسخ به پرسش خبرنگاری در این خصوص گفت، اولا می‌خواهم بگویم که ما برای دیوان بین المللی دادگستری احترام بسیاری زیادی قائل هستیم، در عین حال از این که این دادگاه استدلا‌ل‌های قانونی ما در خصوص عدم صلاحیت برای رسیدگی به شکایت ایران را نپذیرفت، مایوس شده‌ایم.

او اضافه کرد، به رغم این که ما با دلایل دادگاه موافق نیستیم، اما این یک رای اولیه در خصوص صلاحیت دادگاه بوده و تصمیمی درباره محتوای شکایت (ایران) نبوده است. هرچند ایران می‌خواهد چنین جلوه کند که رای دادگاه در مورد محتوای شکایت بوده، اما خود دیوان بین المللی دادگستری تاکید کرده است که این رای اولیه در خصوص بخش محتوایی شکایت (ایران) نبوده است.سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرده است٬ در مرحله بعدی رسیدگی به محتوای شکایت، توضیح خواهیم داد چرا ادعاهای ایران وارد نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>