نوشته شده در اخبار توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

چند خبر کارگری

چند خبر کارگری تعطیلی کارخانه چکیده صنعت ساوجبلاغ و بیکاری ۱۰۰ کارگر ۱۳۹۰/۱۲/۱۶

بخش عظیمی از صنایع تولیدی این شهرستان به دلیل عدم حمایت دولت از بخش صنعت در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، دچار مشکل شده است.
ایلنا: یک فعال کارگری در ساوجبلاغ از تعطیلی کارخانه چکیده صنعت با بیش از ۱۰۰ کارگر خبر داد.
دبیر اجرایی خانه کارگر ساوجبلاغ در گفتگو با ایلنا ضمن اعلام تعطیلی کارخانه چکیده صنعت، اظهار داشت: بیش از ۱۰۰ کارگر این کارخانه تولید کننده چرم دور شیشه اتومبیل، در حال حاضر در بلاتکلیفی بسر برده و خواستار دریافت مطالبات معوقه خود از صاحبان کارخانه هستند.
کرمعلی سامانی‌پور افزود: کارخانه ایرکست که تولید کننده کوره‌های حرارتی است نیز به دلایل مشابهی ۵ ماه حقوق ۹۰ کارگر خود را پرداخت نکرده است.
او با اشاره به مشکلات صنایع تولیدی در شهرستان ساوجبلاغ تصریح کرد: بخش عظیمی از صنایع تولیدی این شهرستان به دلیل عدم حمایت دولت از بخش صنعت در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، دچار مشکل شده است.
این فعال کارگری با بیان اینکه به دلیل تحریمهای صورت گرفته اکثر صنعتگران این منطقه با عدم ورود مواد اولیه تولید مواجه شده‌اند افزود: با شروع سال جدید کارخانجاتی که نیاز به واردات مواد اولیه دارند با مشکل جدی مواجه خواهند شد.
او با تاکید بر اینکه همه این واحد‌های تولیدی نیاز به حمایت دولت دارند گفت: افزایش قیمت انواع حامل‌های انرژی منجر به چالش صنایع تولیدی و افزایش قیمت تمام شده محصولات آنان شده است.
این فعال کارگری با بیان اینکه ادامه روند کنونی تبعات اقتصادی و اجتماعی غیر قابل جبرانی در پی‌خواهد داشت، در خاتمه اظهار کرد: شهرستان ساوجبلاغ با داشتن بیش از ۶۰۰ واحد تولیدی مهم، با وجود مشکلات فراوان، به تولید ادامه می‌دهند.

مرتضوی امروز در مجلس حضور یافت ۱۳۹۰/۱۲/۱۶

با حضور مرتضوی در کمیسیون اجتماعی تشکیک و تکذیب‌ها در خصوص مدیرعاملی او به پایان می‌رسد و می‌توان مرتضوی را مدیرعامل آینده سازمان تامین اجتماعی دانست.

ایلنا: در پی تذکر دیروز ۱۵ نماینده مجلس به رئیس جمهور درباره انتصاب سعید مرتضوی به سمت مدیرعاملی سازمان تامین اجتماعی، ظهر امروز قاضی مرتضوی با حضور در کمیسیون اجتماعی مجلس به ارائه برنامه‌های خود جهت اقناع نمایندگان پرداخت.

به گزارش ایلنا، با حضور مرتضوی در کمیسیون اجتماعی تشکیک و تکذیب‌ها در خصوص مدیرعاملی او به پایان می‌رسد و می‌توان مرتضوی را مدیرعامل آینده سازمان تامین اجتماعی دانست.

لازم به یادآوری است در پایان صحن علنی مجلس شورای اسلامی نمایندگانی همچون مصباحی مقدم، نادران‌، آقا تهرانی، نوباوه، الهیان، رهبر، سروری، آشتیانی، قاضی‌پور، شعبانی ملایر، دهقان تذکراتی را به مسوولین اجرایی و رییس جمهور در خصوص زمزمه‌هایی مبنی بر انتصاب سعید مرتضوی به مدیرعاملی تامین اجتماعی ارائه دادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در تذکرات این نمایندگان اعلام شد که این انتصاب با مواد ۵۳ و ۵۴ استخدام خدمات کشوری مغایرت دارد، نمایندگان همچنین در مورد عدم تجربه و تخصص مرتضوی در این بخش تذکراتی به رییس جمهور ارائه کردند.

علی نجاتی به دلیل وخامت اوضاع جسمی به پزشک قانونی منتقل شد!
سه شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۰ |
بر اساس خبر ارسالی به کمیته هماهنگی، علی نجاتی کارگر زندانی و عضو هیات مدیره ی سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه صبح روز سه شنبه ۱۶ اسفندماه به دلیل وخامت اوضاع جسمی به پزشک قانونی منتقل شد تا برای بررسی ضرورت آزادی موقت وی به دلیل عدم تحمل حبس معاینات لازم انجام پذیرد.

نجاتی به دلیل مشکلات قلبی در وضعیت خطرناک به سر میبرد و محبوس بودن او در زندان احتمال بالای سکته ی قلبی را برای او در پی خواهد داشت.
مقامات پزشکی اعلام کرده اند حداقل برای جلوگیری از سکته قلبی و با توجه به نیاز ضروری او برای استراحت مطلق در منزل، باید توسط مقامات قضایی مرخصی پزشکی برای او صادر گردد اما اساسن وی تحمل حبس را ندارد و به همین دلیل باید آزاد شود. مسئولیت حفظ جان این فعال کارگری مستقیمن متوجه مسئولین قضایی و امنیتی می باشد و کمیته هماهنگی ضمن محکوم نمودن ادامه ی بازداشت علی نجاتی خواهان آزادی بی قید و شرط وی و همه ی فعالین کارگری در بند است.
کمیته ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>