ایران به دلیل کرونا پروازهایش به مقصد و از مبدأ فرانسه را ممنوع کرد

ایران از دیروز چهارشنبه کلیه پروازهایش را به مقصد و از مبدأ کشور فرانسه را برای مقابله با شیوع کرونا ممنوع کرد.

سازمان هواپیمایی کشوری ایران اعلام کرد که این ممنوعیت بر اساس تصمیمات وزارت بهداشت در خصوص پروتکل‌های مراقبت بهداشتی مرزی در مسافرت‌های هوایی، اتخاذ شده است.

به گزارش یورو نیوز, تصمیم ایران بدون اعلام قبلی، کلیه پروازهای تهران-پاریس را که توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر انجام می‌شد در بر می‌گیرد. این پروازها در حالت عادی دو بار در هفته انجام می‌شود اما از چند هفته پیش به یک پرواز تقلیل یافته بود.

ایران دلیل اتخاذ این تصمیم را «وضعیت بهداشتی فرانسه» اعلام کرده است.

هم‌زمان براساس تصمیم ایران، بریتانیا از فهرست کشورهای ویژه خارج شده است و پروازها به این کشور با موافقت وزارت بهداشت از سر گرفته می‌شود.

ایران در دی ماه سال ۱۳۹۹ و با شیوع ویروس جهش یافته کرونا در بریتانیا، پروازهای خود را به لندن قطع کرده بود. بریتانیا در حال حاضر به دنبال واکسیناسیون گسترده در حال خارج شدن از وضعیت قرنطینه است.

بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی کشوری ایران در حال حاضر محدودیت پروازی به ۳۹ کشور وجود دارد و پرواز از مبدا و به مقصد کشورهایی که در لیست شرایط ویژه قرار دارند ممنوع است و کشورهایی که در لیست کشورهای پرخطر قرار دارند، ملزم به انجام تست مجدد در ایران هستند.

بر اساس آخرین آمار رسمی ایران، ۶۵۴۰۰ نفر از مجموع ۲.۱ میلیون فرد مبتلا به بیماری کرونا، فوت شده‌اند.

ایران از اواخر ماه مارس تاکنون با یک موج جدید ویروس کرونا و شدیدتر از قبل مواجه بوده است. وزارت بهداشت ایران روز چهارشنبه از رکورد جدید مبتلایان روزانه به بیماری کرونا که ۲۵۵۸۲ نفر بوده است، خبر داد.

گذار از انقلاب پوپولیستی به انقلاب اسلامی در ایران / مهرداد درویش پور

کارنامه‌ی ۴۲ ساله‌ی اخیر تنها به روی‌گردانی هرچه بیشتر مردم از وضع موجود منجر نشده، بلکه چون و چرا درباره‌ی اصل انقلاب ایران و اظهار پشیمانی از آن نیز را هرچه فراگیرتر کرده است. ادامه خواندن Continue reading

بیانیه اتحادیه آزاد کارگران در ‌حمایت از اقدام شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان

بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران در ‌حمایت از اقدام شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان ایران در اعتراض به تداوم زندان اسماعیل عبدی ادامه خواندن Continue reading