نوشته شده در کارگری توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

پایان اعتصاب ۲۰۰۰ کارگر نی‌بر شوشتر

پایان اعتصاب ۲۰۰۰ کارگر نی‌بر شوشتر

اگر وعده مسئولین در اجرای طرح طبقه بندی مشاغل کارگران نی بر کارون شوشتر عملی نشود کارگران این واحد تولیدی مجددا دست به اعتصاب خواهند زد.
ایلنا: دو هزار کارگر فصلی نی بر کشت و صنعت کارون شوشتر در اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل که از سال ۷۲ قرار بود توسط صاحبان این واحد تولیدی اجرایی شود دست به اعتصاب زدند.
رئیس شورای اسلامی کار کارخانه کارون در گفت گو با خبرنگار ایلنا از اعتصاب دو هزار کارگر فصلی نی بر کشت و صنعت شوش‌تر در این واحد تولیدی در دو روز گذشته خبر داد و افزود: این کارگران در اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل که از سال ۷۲ توسط صاحبان این واحد تولیدی قرار بود اجرایی شود دست از کار کشیدند.
اصغر درویش‌زاده با اشاره به اینکه واحد تولید و کشت نی تحت نظارت بانک کشاورزی است افزود: مدیران این واحد به بهانه هزینه دار بودن این طرح و اینکه این طرح بار مالی زیادی دارد تا هم اکنون از اجرای آن سر باز زده اند.
او گفت: اعتصاب کارگران نی بر کارون شوش‌تر در روز‌ها یکشنبه و دوشنبه ادامه داشت که با میانجی‌گری مسئولان استانی از جمله وزارت کار و استانداری، دیروز عصر با شرط اینکه کارخانه هزینه مابه تفاوت کارگران را تقبل کنند به پایان رسید و امروز کارگران در سر کار خود حاضر شده‌اند.
او در ادامه از اجرای طرح هولدینگ بانک کشاورزی که با اجرای آن واحد تولیدی کشت صنعت کارون شوشتر به چند واحد مجزا تقسیم می‌شود انتقاد کرد و گفت: به جهت اینکه مسئولین فعلی نمی‌توانند شرکت را مدیریت کنند تصمیم به تقسیم آن گرفته شده است که با وجود مخالفت اداره کار و استانداری این طرح در حال اجراست که متاسفانه در اجرای آن نیز هنگام محاسبه سوابق بازنشستگی کارگران مشکلاتی ایجاد خواهد شد.
او از عمده مشکلات این واحد تولید شکر را تعرفه‌های پایین شکر ذکر کرد و گفت: قیمت تمام شده تولید شکر با قیمت مصوب دولت که خیلی از قیمت تمام شده پایین‌تر است هم‌خوانی ندارد.
او ادامه داد: یخ زدگی محصولات در سال اخیر باعث شده تا ۱۰۵ درصد از محصولات نیشکر درو نشده و‌‌ رها شوند و این معضل باعث شده تولید شرکت نسبت به سالهای گذشته با ضرر زیان همراه شود.
او گفت: شرکت نی بر کشت صنعت کارون شوشتر ۴۰ میلیارد تومان نسبت به سال گذشته زیان داده است.
او در خصوص سایر مشکلات این واحد تولیدی گفت: کشت صنعت شوشتر با انباشت بدهی‌های معوقه بانکی خود که بیش از ۸۵۰ میلیارد تومان است از پس هزینه‌های مالی خود بر نمی‌آید.
درویش‌زاده در ادامه با اشاره به اینکه شرکت کشت صنعت شوشتر در سال ۷۳ ده هزار کارگر داشت اظهار داشت: در حال حاضر این شرکت با ۱۵۰۰ کارگر ثابت و ۱۵۰۰ کارگر قراردادی و دو هزار کارگر فصلی با وجود مشکلات فراوان فعال است.
او ادامه داد: مشکل طبقه بندی مشاغل سه هزار نیروی ثابت و قراردادی این واحد تولیدی حل شده است اما مشکل دو هزار کارگر فصلی این واحد همچنان باقی است که امیدواریم با پایان اعتصاب و وعده مسدولین، این طرح در خصوص آنان نیز اجرا شود.
او گفت: منشاء مشکلات این واحد تولیدی عدم استفاده از مدیران لایق و بومی است و استفاده از مدیران غیر متخصص مشکلات این کارگران را دو چندان کرده است.
او اعلام کرد: اگر وعده مسئولین در اجرای طرح طبقه بندی مشاغل کارگران نی بر کارون شوشتر عملی نشود پنج هزار کارگر این واحد تولیدی مجددا دست به اعتصاب خواهند زد.

-

. لغو چهارمین جلسه تعیین دستمزد ۹۱ ۱۳۹۰/۱۲/۲۳

علت عدم برگزاری چهارمین جلسه تعیین دستمزد عدم حضور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در جلسه شورای عالی کار بوده است.

ایلنا: نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار از لغو چهارمین جلسه تعیین دستمزد در شورای عالی کار خبر داد.
حمزه درواری در گفتگو با خبرنگار ایلنا، علت عدم برگزاری چهارمین جلسه تعیین دستمزد را عدم حضور وزیر در این جلسه اعلام کرد و گفت: فردا (چهارشنبه) ساعت ۱۰ صبح چهارمین جلسه شورای عالی کار در رابطه با تعیین مصوبه مزدی برگزار می‌شود.
:
جدیدترین اقدامات تعیین حداقل دستمزد ۹۱/ نرخ تورم پایان بهمن استعلام شد۱۳۹۰/۱۲/۲۳
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه نرخ تورخ پایان بهمن هم اکنون در اختیار شورای عالی کار برای بررسی وضعیت تاثیر آن در تعیین حداقل دستمزد سال آینده قرار دارد، توافق کارگر و کارفرما را ملاک اصلی تعیین مزد سال آینده دانست.
به گزارش خبرنگار مهر عبدالرضا شیخ الاسلامی عصر امروز در حاشیه مراسم اعطای کارت اعتباری ۲۳۰ هزار کارگر و ۷۲ کارگر نمونه کشوری در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در ارتباط با جدیدترین برنامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان نماینده دولت برای تعیین حدقل دستمزد سال آینده کارگران گفت: تصمیم گیری در خصوص این موضوع برعهده کارگران و کارفرمایان به عنوان شرکای اجتماعی است.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه طی روزهای گذشته رایزنی هایی در این خصوص صورت گرفت اظهار داشت: به صورت کلی اگر دو گروه کارگر و کارفرما در مسئله تعیین حداقل دستمزد توافق کنند ما به عنوان نماینده دولت نظرات آنها را تایید خواهیم کرد.
شیخ الاسلامی در پاسخ به سئوال دیگری خبرنگار مهر در زمینه وضعیت استعلام نرخ تورم پایان بهمن ماه برای طرح در جلسات تعیین دستمزد بیان داشت: وزارتخانه به عنوان نماینده دولت نرخ های رسمی و غیر رسمی مختلفی را برای بررسی جمع آوری و استعلام کرده است.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه هر چه در شورای عالی کار به تصویب برسد همان ملاک عمل خواهد بود در پاسخ سئوال دیگری خبرنگار مهر مبنی بر اینکه در جلسات شورای عالی کار آیا به نرخ تورم بانک مرکزی استناد خواهد شد و یا مرکز آمار ایران ، گفت: تمام نرخ هایی را که مراکز تولید آمار ارائه می کنند را در اختیار داریم و آنها را در جلسات شورای عالی کار بررسی خواهیم کرد.
وی با تاکید بر اینکه نرخ تورخ پایان بهمن ماه سال جاری هم اکنون در اختیار شورای عالی کار است افزود: به زودی گزارشات مربوط به تحقق اشتغالزایی ۲٫۵ میلیون نفری در سال جاری نیز از سوی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی نیز ارائه خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>