- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

در رابطه با تهاجم داعش به مناطقی از کردستان / بیانیه‌ی دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان ایران

Posted By admin On مرداد ۱۶, ۱۳۹۳ @ ۴:۱۳ ب.ظ In ملیت ها | No Comments

[1]با نهایت تأسف، چند روزی است که علیرغم تلاش ملت کرد و حکومت اقلیم کردستان مبنی بر اجتناب از درگیر شدن در جنگی ناخواسته در جریان ناآرامی‌های اخیر عراق، خارج از اراده‌ی اقلیم کردستان، این جنگ و ناآرامی‌ها در مناطقی از کردستان گریبانگیر مردم مناطق جلولا، سعدیه و به ویژه شنگال، زمار و نیروی پیشمرگ در کردستان عراق شده است.

افراد مسلح دولت اسلامی (داعش) بر اساس عقاید واپسگرایانه و اقدامات خشونت‌گرایانه‌ی خویش هجوم گسترده‌ای را به این مناطق آغاز نموده و شمار زیادی از مردم را به شهادت رسانده، عده‌ای را ربوده و در نهایت نیز هزاران نفر را از خانه و کاشانه‌ی خویش آواره نموده‌اند.

افراد مسلح دولت اسلامی (داعش) از منفجر نمودن و انهدام اماکن مقدس در نزد پیروان ادیان و مذاهب و حتی اسلام نیز خودداری ننموده و به تمامی عقاید و باورهایی که در نزد مردم مقدس هستند، اهانت می‌نمایند.

حملات داعش می‌تواند منجر به بروز فاجعه‌ای انسانی بزرگتری نیز در این مناطق کردنشین شود. گرچه مقاومت نیروی پیشمرگ و فداکاری‌های آن توانسته بر محدود نمودن این حملات تأثیر بگذارد و حتی شماری از این نیروهای جان بر کف، جان خود را فدای دفاع از سرزمین و مردم کردستان نموده‌اند، با این حال نیز تهدید داعش علیه جان و مال مردم در این مناطق برطرف نشده است. آنچه در این رابطه قابل توجه می‌باشد، این است که جامعه‌ی بین‌المللی، کشورهای صاحب نفوذ، سازمان ملل متحد و … به منظور جلوگیری از این فاجعه‌ی انسانی، ملت کرد و اقلیم کردستان را تنها نگذارند و تنها به ابراز عدم خرسندی و محکوم کردن اکتفا ننمایند. زیرا وظیفه‌ی تمامی طرف‌هاست که در این رابطه چه برای امداد‌رسانی به تمامی آوارگان، به ویژه ایزدی‌ها که بیشتر تحت فشار قرار گرفته‎اند، و چه برای تقویت نیروی پیشمرگه موضع گرفته و عملاً کمک نمایند. بدیهی است که تهدید نیروهای داعش محدود به کردستان عراق نبوده و در کردستان سوریه نیز به ویژه در کوبانی این حملات و تندروی‌ها ادامه داشته و تلفات جانی چشمگیری در پی داشته است.

حزب دمکرات کردستان ایران ضمن تجلیل از روان پاک شهیدان و قربانیان این فاجعه و ارج نهادن به فداکاری‌های نیروی پیشمرگ، با خانواده‌های شهیدان این رویدادها ابراز همدردی نموده و امیدوار است که هر چه زودتر حال مجروحان نیز بهبود یابد، همچنین حمایت و پشتیبانی خویش را از حکومت اقلیم کردستان و نیروهای پیشمرگ کردستان جهت صیانت از ملت کرد و سرزمین کردستان ابراز می‌نماید و آمادگی خویش را برای هرگونه کمکی در حد امکان، اعلام می‌دارد.

همزمان نیز از مجامع و محافل بین‌المللی و از همگان می‌خواهد که در این شرایط حساس از موضعی شایسته برخوردار بوده و کمک‌های عملی ارائه نمایند. علاوه بر این، وظیفه‌ی نیروهای سیاسی و فرزندان ملت کرد است که با اتحاد، یکصدایی و اشتراک مواضع، حفظ سرزمین و مردم کردستان را وظیفه‌ی اصلی خویش تلقی نمایند و در این رابطه بر اساس برنامه و طرحی منسجم در مقابل هرگونه تهاجمی علیه خاک کردستان ایستادگی نمایند.

درود بر روان پاک شهیدان کردستان
استقامت و پیروزی از آن نیروی پیشمرگ و مردم کردستان
نابودی از آن تروریست‌ها و دشمنان ملت کرد و کردستان

حزب دمکرات کردستان ایران
دفتر سیاسی
١۴/۵/١٣٩٣ خورشیدی
۵/٨/٢٠١۴ میلادی

نسخه [2]

Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/?p=9288

URLs in this post:

[1] Image: http://www.etehadefedaian.org/wp-content/uploads/2014/08/demokrat.jpg

[2] نسخه : http://www.asre-nou.net/php/view_print_version.php?objnr=31848

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.