- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

فراخوان برای برگزاری یک اجتماع عمومی در شیکاگو/در اعتراض به موج جدید سرکوب و خشونت توسط جمهوری اسلامی علیه دگراندیشان، فعالان جامعه مدنی و زندانیان سیاسی

Posted By admin On اردیبهشت ۶, ۱۳۹۳ @ ۱۲:۵۵ ق.ظ In اخبار | No Comments

فراخوان برای برگزاری یک اجتماع عمومی در شیکاگو

در اعتراض به موج جدید سرکوب و خشونت توسط جمهوری اسلامی علیه دگراندیشان، فعالان جامعه مدنی و زندانیان سیاسی

شنبه ساعت ۱ بعد ازظهر، ۲۶ آوریل ۲۰۱۴ در مقابل ساختمان شیکاگو تریبیون، ۴۳۵ خیابان میشیگان تلفن تماس: ۴۰۱۰-۳۳۴-۸۴۷

بیانیه کمیته شیکاگو در مورد محکومیت موج جدید سرکوب و اعدام در ایران

موج جدیدِ سرکوب، شکنجه و اعدام توسط جمهوری اسلامی محکوم است

سیاستهای سرکوب، بازداشت، شکنجه و اعدام در ایران، همچنان ادامه دارند. اعدام زندانی سیاسی سمکو خورشیدی در بامداد روز پنج شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ در زندان دیزل آباد (کرمانشاه)، یکی ازاقدامات اخیرِ غیر انسانی توسط جمهوری اسلامی میباشد. همزمان حکم اعدام برای دو تن از زندانیان سیاسیِ کردتبار ایرانی، محمد عبدالهی و مصطفی سلیمی نیز از سوی دادگاه های انقلاب جمهوری اسلامی به اتهام “محاربه” صادر و تایید گردید. در این روز همچنین در زندان اوین، با یورش عوامل وزارت اطلاعات و گاردِ محافظ به زندانیان سیاسی در بند ۳۵۰ که به اعتراض و مقاومت در مقابل بازرسی خشونت آمیز دست زده بودند، بیش از ۳۰ زندانی سیاسی بطور وحشیانه مضروب و مجروح گشته، تعدادی از آنها به سلولهای انفرادی در بند ۲۴۰ منتقل شدند.

در حالیکه مسئولانِ جمهوری اسلامی مدعی ایجادِ موازینِ تدبیر و اعتدال در جامعه هستند، اما شیوه های پلیسی و سرکوبگرانه علیه هرگونه اعتراض و مقاومت از سوی مدافعانِ آزادیهای دمکراتیک همچنان ادامه دارد. در زندانهای جمهوری اسلامی صدها تن از فعالان اجتماعی در کنار هزاران نفر از زندانیان معمولی که اکثرا به نوعی قربانیان ناشی از نبود موازین پایه ای مدنیِ قید شده در بیانیه جهانشمول حقوق بشر در ایران میباشند، در شرایط غیر انسانی بسر میبرند. ما از مردم ایران و افکار عمومی در جهان خواستاریم که نقض فاحش حقوق بشر در ایران را محکوم نموده بهر شکل ممکن از روند سرکوب و خشونت حکومتی در ایران افشاگری کنند.

کمیته دفاع از حقوق بشر در ایران-شیکاگو

humanrightsiniran@aol.com

19 آوریل ۲۰۱۴


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/?p=8745

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.