- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

وضعیت یک شهروند عرب با گذشت بیش از چهار سال بازداشت هنوز مبهم است

Posted By admin On اردیبهشت ۶, ۱۳۹۳ @ ۱۲:۵۰ ق.ظ In اخبار | No Comments

وضعیت یک شهروند عرب با گذشت بیش از چهار سال بازداشت هنوز مبهم است

[1]

خانواده سیلاوی در چهار سال گذشته به تمام نهادهای امنیتی ، انتظامی، قضایی، زندان ها، بیمارستان های اهواز و حتی به مسئولین سیاسی استان مراجعه کردند اما در مقابل هیچ پاسخی دریافت نکرده اند. مراجعه مکرر خانواده سیلاوی به دفتر رهبر در تهران نیز اثرگذار نبوده و کسی پاسخگوی آنها نیست.

آقای سیلاوی در کارنامه خود هیچگونه فعالیت سیاسی و حتی فعالیت فرهنگی یا هر نوع فعالیت منعطف به سیاست نداشته است.

نیروهای امنیتی اما فقط به دلیل نسبت خانوادگی او با یک فعال سیاسی عرب (متوفی) به نام مرحوم “منصور سیلاوی اهوازی”، ایشان را بازداشت می کنند.

منصور سیلاوی اهوازی، برادر همسر آقای یوسف سیلاوی بودند. ایشان نیز پس از سالها فعالیت سیاسی و رسانه ای در لندن در سال ۲۰۰۸ به طرز مرموزی فوت کردند.

پس از بازداشت یوسف سیلاوی، یکی از آشنایان ایشان نیز توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به شدت تحت شکنجه قرار می گیرد. بازجویان از شخص بازداشت شده، درباره یوسف سیلاوی سئوالاتی کرده و بعد از مدتی او را آزاد کرده اند.

یکی از دختران آقای سیلاوی می گوید: امروز سالروز تولد پدرم است. او وارد پنجاه و پنجمین سال خود می شود. خانواده ما در این سالها نه تنها جشن تولد ایشان را نگرفته اند، بلکه از ایشان هیچ گونه اطلاعی در دست نیست.

ایشان ادامه داد: انتظار ما از سایر فعالان حقوق بشر در تمامی سازمان های فعال در این زمینه این است که موضوع پدر ما را در دستگاه قضایی جمهوری اسلامی پیگیری کرده و خانواده ای را از این وضعیت نگران کننده نجات دهند.


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/?p=8742

URLs in this post:

[1] Image: http://www.etehadefedaian.org/wp-content/uploads/2014/04/یوسف-سیلاوی،.jpg

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.