- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

حضور حدود دو میلیون روحانی به مناسبت های مختلف در مدارس

Posted By admin On فروردین ۱۱, ۱۳۹۳ @ ۲:۲۵ ب.ظ In گزارش | No Comments

مشاور وزیر آموزش و پرورش:
حضور حدود دو میلیون روحانی به مناسبت های مختلف در مدارس
تهران – ایرنا – دبیر ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش گفت: بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار روحانی به مناسبت های مختلف در مدارس کشور حضور یافته و به انجام امور تبلیغی و مشاوره های مذهبی می پردازند.
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ملکی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا اظهار کرد: همچنین [1]وی با بیان اینکه در مجموع یک هزار مدرسه به همت این روحانیون پشتیبانی می شود، افزود: حضور روحانیون در صحنه تعلیم و تربیت به قبل از انقلاب بر می گردد.
دبیر ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش بیان داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از آنجا که به اقتضای شرایط فرهنگی و اجتماعی جامعه، آموزه های دینی و دستیابی به احکام و اهداف اسلام محور بود، یکی از مکان هایی که انتظار می رفت این ارزش های اسلامی پررنگ تر شود مساجد، هیات های مذهبی، بازار و واحدهای آموزشی بود.

ملکی یادآورشد: از آنجا که واحدهای آموزشی اولی ترین مکان برای سرمایه گذاری فرهنگی هستند طلبه ها و روحانیون توانمند و خوشفکر بدون ایجاد حقوق استخدامی و پرداخت هرگونه حق الزحمه در مدارس حضور می یابند و به خانواده ها و دانش آموزان مشاوره های مذهبی ارایه می کنند.

وی افزود: فعالیت های تبلیغی و تربیتی در مناسبت های مذهبی بویژه با رویکرد ایجاد شادی و نشاط در میان دانش آموزان و به منظور غنی کردن محتوای این برنامه ها از دیگر برنامه های روحانیون در سطح مدارس است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد که حضور طلاب و روحانیون در مدارس با دعوت انجمن اولیا و مربیان و با هماهنگی و تحت نظارت مدیر آموزشی و حفظ استقلال مدیر مدرسه در تصمیم گیری ها صورت می گیرد.


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/?p=8492

URLs in this post:

[1] Image: http://www.etehadefedaian.org/wp-content/uploads/2014/03/روحانی-در-مدارس-تهران.jpg

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.