نوشته شده در گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

حضور حدود دو میلیون روحانی به مناسبت های مختلف در مدارس

مشاور وزیر آموزش و پرورش:
حضور حدود دو میلیون روحانی به مناسبت های مختلف در مدارس
تهران – ایرنا – دبیر ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش گفت: بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار روحانی به مناسبت های مختلف در مدارس کشور حضور یافته و به انجام امور تبلیغی و مشاوره های مذهبی می پردازند.
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ملکی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا اظهار کرد: همچنین وی با بیان اینکه در مجموع یک هزار مدرسه به همت این روحانیون پشتیبانی می شود، افزود: حضور روحانیون در صحنه تعلیم و تربیت به قبل از انقلاب بر می گردد.
دبیر ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش بیان داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از آنجا که به اقتضای شرایط فرهنگی و اجتماعی جامعه، آموزه های دینی و دستیابی به احکام و اهداف اسلام محور بود، یکی از مکان هایی که انتظار می رفت این ارزش های اسلامی پررنگ تر شود مساجد، هیات های مذهبی، بازار و واحدهای آموزشی بود.

ملکی یادآورشد: از آنجا که واحدهای آموزشی اولی ترین مکان برای سرمایه گذاری فرهنگی هستند طلبه ها و روحانیون توانمند و خوشفکر بدون ایجاد حقوق استخدامی و پرداخت هرگونه حق الزحمه در مدارس حضور می یابند و به خانواده ها و دانش آموزان مشاوره های مذهبی ارایه می کنند.

وی افزود: فعالیت های تبلیغی و تربیتی در مناسبت های مذهبی بویژه با رویکرد ایجاد شادی و نشاط در میان دانش آموزان و به منظور غنی کردن محتوای این برنامه ها از دیگر برنامه های روحانیون در سطح مدارس است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد که حضور طلاب و روحانیون در مدارس با دعوت انجمن اولیا و مربیان و با هماهنگی و تحت نظارت مدیر آموزشی و حفظ استقلال مدیر مدرسه در تصمیم گیری ها صورت می گیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>