- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

یک شهروند عرب اهوازی در شیراز اعدام شد.

Posted By admin On اسفند ۴, ۱۳۹۲ @ ۱۱:۱۴ ق.ظ In اخبار | No Comments

یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۲

یک شهروند عرب بنام عبدالرضا زرگانی در روز چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ اعدام شد. بنا به گزارش فعالان حقوق بشر از أهواز ، اعدام این شهروند به اتهام سرقت مسلحانه در شهر شیراز و در ملاء عام اجراء شد. جسد این جوان ٣٠ سأله روز پنج شنبه به خانواده وی تحویل داده شد و توسط خانواده وی در قبرستان “خضر” واقع در شهر عبادان( آبادان) دفن شد.

از طرفی قاضی کورش زارعی معاون دادستان شیراز و سرپرست دادسرای انقلاب شیراز گفت: عبدالرضا زرگانی به اتهام سرقت یک باب طلا فروشی شهر بیضاء در آبان ماه سال ١٣٩٠ که پس از واژگونی خودرو توسط نیروی انتظامی دستگیر شد.دادگاه انقلاب شیراز او را نیز به سرقت از بانک تجارت شعبه آرین شیراز متهم کرده بود که پس از محاکمه در شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز و تأیید حکم توسط شعبه ۳۳ دیوانعالی کشور این حکم روز چهارشنبه ٣٠ بهمن در شیراز اجرا شد .

منابع محلی افزودند، که خانواده زرگانی از اجرای حکم اعدام فرزندشان اطلاع ندارند امری که بر خلاف آیین نامه نحوه اجرای حکم اعدام در ایران می بأشد. براساس آیین نامه نحوه اجرای احکام اعدام، مقامات قضایی موظف هستند که خبر اجرای حکم را “۴٨ ساعت قبل از اجرای حکم، به وکیل و خانواده فرد محکوم” خبر دهند.همچنین محکوم به اعدام حق دارد با اشخاصی که می خواهد از جمله اعضای خانواده خود، به عنوان آخرین ملاقات، دیدار کند.

در روزجمعه ٢ اسفند ١٣٩٢ کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل طی بیانیه ای از افزایش اعدام در ایران هشدار داده است. ایران پس از چین بیشترین شمار اجرای احکام اعدام و همچنین بالاترین نرخ سرانه اعدام را در جهان دارد. سازمان ملل می‌گوید در سال گذشته میلادی بین ۵۰۰ تا ۶۲۵ نفر در ایران اعدام شده‌اند.


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/?p=7813

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.