نوشته شده در خبرو گزارش٬گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

آخرین وضعیت سربازان ربوده شده ایرانی

از سوی معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیروهای مسلح تشریح شد؛
آخرین وضعیت سربازان ربوده شده ایرانی
۱۳۹۲-۱۱-۲۸,
این
ایلنا: معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیروهای مسلح آخرین وضعیت سربازان ربوده شده از سوی گروهک تروریستی موسوم به «جیش العدل» را تشریح کرد.
به گزارش ایلنا، سرلشگر حسنی سعدی در حاشیه همایش ملی خدمت سربازی درباره اقدامات انجام شده از سوی ستاد کل نیروهای مسلح در بحث پیگیری وضعیت سربازان ربوده شده، خاطر نشان کرد: در این زمینه یکسری اقدامات نظامی و سیاسی انجام شده که البته برخی از آن‌ها را نمی‌توان گفت، اما اقداماتی بین دو کشور در حال انجام است و در این زمینه باید با کشوری که اجازه داده تا این گروهک‌ها در خاکش فعالیت کنند، برخورد شود.
وی با بیان اینکه در این زمینه با طرف مقابل مکاتبه شده است، گفت: این سربازان خوشبختانه زنده‌اند و انشاءالله به زودی به جمع خانواده‌شان برمی‌گردند.
آخرین اخبار از افزایش مدت سربازی
معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیروهای مسلح درباره افزایش طول مدت خدمت سربازی نیز تصریح کرد: افزایش طول سربازی بر اساس نیازی است که ما داریم و این نیاز ماست که طول مدت سربازی را تعیین می‌کند.

وی درباره آموزش‌هایی که به سربازان وظیفه برای حضور در نقاط صفر مرزی داده می‌شود نیز گفت: به این افراد آموزش‌هایی داده شده و گفته می‌شود اگر به گروگان گرفته شدند یا اتفاقی برایشان رخ داد، چه عکس‌العملی داشته باشند.

معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیروهای مسلح درباره اینکه چرا یک جوان ۱۸ ساله بدون هیچ گونه آموزشی پس از اتمام دوران دبیرستانش باید به صفر مرزی برود، گفت: این گونه نیست و این جوان سه ماه آموزش می‌بیند؛ البته قبول داریم که در این زمینه مقداری هم کوتاهی شده اما قطعا این طور نیست که بدون آموزش سرباز را به نقطه صفر مرزی بفرستیم.

حسنی سعدی درباره حقوق سربازان نیز خاطر نشان کرد: حقوق سربازان در مجلس تصویب شده و رقمی نیز به آنان تعلق گرفته است و این طور نیست که آنان دریافتی نداشته باشد اما تلاشمان بر این است که تا بر مبنای نیاز سرباز، حقوق وی پرداخت شده و دیگر برای تامین مخارجش به خانواده مراجعه نکند.
درخواست سربازان ربوده شده: خواسته‌های جیش‌العدل را بپذیرید

تلویزیون «العربیه» فیلمی از پنج سرباز ربوده شده ایرانی منتشر کرده که گفته می‌شود روز پنجشنبه ۲۴ بهمن به این سایت ارسال شده و در آن سربازان ایرانی خواستار پذیرش درخواست‌های ربایندگان از سوی جمهوری اسلامی ایران شده‌اند. در این فیلم ۳۶ ثانیه‌ای، یکی از سربازان که خود را گروهبان یکم جمشید دانایی‌فر معرفی می‌کند، می‌گوید او و دوستانش در دست سازمان جیش‌العدل اسیرند، در سلامت کامل به سر می‌برند و هیچ نارضایتی از این گروه ندارند.

درخواست سربازان ربوده شده: خواسته‌های جیش‌العدل را بپذیرید

آقای دانایی‌فر همچنین از حکومت ایران می‌خواهد که خواسته‌های جیش‌العدل را برآورده کند تا او و چهار سرباز دیگر بتوانند به «کانون گرم خانواده‌های» خود برگردند.
جیش‌العدل می‌گوید پنج سربازی را که ۱۹ بهمن به گروگان گرفته، در قبال آزادی ۵۰ تن از اعضای زندانی خود در ایران، ۲۰۰ تن از «جوانان و علمای اهل سنت» و ۵۰ تن از «زنان مسلمان و سنی اسیر در سوریه توسط سپاه پاسداران»، آزاد می‌کند.
ایران و تعدادی دیگر از کشورهای جهان مانند آمریکا، جیش‌العدل را یک سازمان تروریستی می‌دانند اما این گروه می‌گوید مدافع حقوق سرکوب شده اهل سنت ایران در برابر حکومت شیعه مذهب مرکزی است و خواستار «جهاد» علیه جمهوری اسلامی شده است.

جیش العدل در آخرین بیانیه خود گفته است که «با مردم ایران هیچ دشمنی‌ ندارد» و تاکنون بارها از طریق «بی‌سیم» از نظامیان ایرانی در منطقه سیستان و بلوچستان خواسته تا «از رویارویی با مبارزان و ظلم و جنایت علیه مردم مظلوم» خودداری کنند و «به جای خدمت به خامنه‌ای جنایتکار به خانه‌های‌شان بازگردند» اما امتناع آنها باعث بروز درگیری در منطقه شده است.
حسن قشقاوی،‌ معاون پارلمانی و امور کنسولگری وزارت امور خارجه ایران، روز جمعه ۲۵ بهمن از رایزنی‌ها برای آزادی مرزبانان ربوده شده ایرانی خبر داد اما علاءالدین بروجردی، رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس با «تروریستی» دانستن جیش العدل هرگونه مذاکره با این گروه را رد کرد.
آقای بروجردی گفت که این گروه‌ها «نیز طرف حساب ما نیستند بلکه طرف حساب ما دولت پاکستان است و اگر مذاکره‌ای قرار است انجام شود، خود آن‌ها باید این کار را بکنند.»
وزارت امور خارجه ایران پیشتر با احضار سفیر پاکستان رسما به ربوده شدن پنج مرزبان ایرانی اعتراض کرد.
استان سیستان و بلوچستان که با کشورهای پاکستان و افغاستان هم مرز است، طی چند سال اخیر شاهد مواردی چون بمبگذاری و حمله مسلحانه به نیروهای امنیتی و انتظامی بوده است.
شامگاه سوم آبان نیز درگیری مرزبانان هنگ مرزی سراوان در نقطه صفر مرزی بخش کوهک با افراد مسلح باعث مرگ دست‌کم ۱۴ مرزبان ایرانی و مجروح شدن پنج تن دیگر از آنان شد.
جیش العدل در بیانیه‌ای مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته و اعلام کرد که آن را به تلافی آنچه که «جنایات» سپاه در سوریه و همچنین «جنایات» حکومت ایران علیه اهل سنت خوانده، انجام داده‌است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>