نوشته شده در حقوق بشر٬ملیت ها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

دو معلم عرب اهوازی اعدام شدند

دو معلم عرب اهوازی اعدام شدند
چهار شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۲ – ۲۹ ژانویه ۲۰۱۴
امروز چهارشنبه صبح اداره اطلاعات اهواز به خانواده های هاشم شعبانی نژاد و هادی راشدی اطلاع دادند که فرزندان آنها را سه روز پیش اعدام کرده اند.

طبق گزارش در ابتدأ اداره اطلاعات با خانواده ها تماس گرفته و خبر اعدام را گفتند که بعد از آن خانواده ها با مراجعه به اداره اطلاعات، ماموران اطلاعات اعدام هادی راشدی و هاشم شعبانی نژاد را تأکید کردند.

.

احکام اعدام این دو تن همراه محمد علی عموری ، جابر و مختار البوشوکه توسط دیوان عالی شعبه ٣٢ تایید شده بود،در روز شنبه ٧-١٢-٢٠١٣ هاشم شعبانی و هادی راشدی توسط اداره اطلاعات اهواز از زندان کارون منتقل و از روز انتقال آنها هیچ خبری به وکیل و خانواده های آنها داده نشد تا اینکه امروز ٢٩/١/٢٠١۴ خبر اعدام آنها را به خانواده ها دادند.

پیشتر هاشم شعبانی در یک نامه سرگشاده که قبل از اعدام منتشر شد، می گوید : در دوران بازداشت تحت شکنجه جسمی و روانی قرار گرفته و علیه خود و چند تن از دوستانش اعتراف کرده است و خودش و چهار نفر دیگر با وجود تکذیب این اعترافات در دادگاه، به اعدام محکوم شده‌اند.

آقای شعبانی حکم صادره علیه خود و دیگر افرادی را که در این پرونده محکوم شده‌‎اند، “خودسرانه و غیرعادلانه” خوانده و برای “تشکیل مجدد دادگاهی عادلانه و غیرجانبدارانه” خواهان کمک فوری شده است.

کریم دحیمی فعال حقوق بشر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>