نوشته شده در ملیت ها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

پیام سازمان اتحاد فداییان خلق ایران- سوئیس/به حزب دموکرات کردستان ایران (کمیته سوئیس)

پیام سازمان اتحاد فداییان خلق ایران- سوئیس

به حزب دموکرات کردستان ایران (کمیته سوئیس)
به مناسبت ۶۸ مین سالروز دوی ری بندان

دوستان و رفقای گرامی،

۶۸ مین سالروز ۲ ری بندان را به مردم کردستان ایران و همه مبارزان راه آزادی و عدالت اجتماعی، رفع ستم ملی و دموکراسی در ایران، شادباش می گوییم.
بزرگداشت سالروز ۲ ری بندان، یاد آور مبارزات مردم کردستان ایران در نزدیک به هفت دهه پیش است. در ۶۸ سال پیش،پیشوا قاضی محمد و یارانش در مبارزه بر علیه استبداد و پایان دادن به ستم ملی در کشور، پایه گذار راهی بودند که بعد از گذشت این همه سال همچنان الهام بخش مبارزه هم میهنان کُرد ما در راه رفع ستم ملی در کردستان ایران و استقرار دموکراسی در کشور در برابر یورش استبداد علیه دستاوردهای مردم کردستان ایران است.این بزرگ مردان برای رسیدن به آرزو های شریف خود تا پای جان ایستادگی کرده و جان خود را فدای آرمان های انسانی خویش نمودند. در ادامه این مبارزه عادلانه در طی دهها سال گذشته، تعداد کثیری از اعضا و هوداران حزب در مبارزه برعلیه حکومت های استبدادی سلطنتی و مذهبی جان خود را فدا نموده اند. در این راستا مبارزانی چون زنده یادان دکتر عبدالرحمن قاسملو و دکتر صادق شرفکندی از رهبران و شخصیت های برجسته ای بودند که به همراه یارانشان نه فقط تاثیر گذار بر جنبش خلق کرد، بلکه از مبارزان قابل اتکا در جنبش دموکراسی خواهی کشورمان به شمار رفته اند. امروز نیز حزب شما یکی از نیروهای مهم در مبارزه بر علیه استبداد مذهبی برای سامان بخشیدن به یک دگرگونی بنیادین و دموکراتیک برآمده از خواست و اراده آزادانه مردم در ایران است.
دوستان، رفقا و هموطنان عزیز، در جمهوری اسلامی که اعمال تبعیض و سرکوب ملیت ها و مطالبات آنان امری رایج بوده و به جای حل معضلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور و تلاش برای کاستن از بار فشار سنگین تورم و گرانی و جلوگیری از رشد فقر در جامعه، سیاست اعمال قهر و خشونت و ایجاد ترس و وحشت در سراسر کشور را پیش گرفته است.
و در شرایطی که با بر سر کار آمدن حسن روحانی و تبلیغات دامنه دار آنان در عرصه سیاست خارجی با اتخاذ سیاست های دو پهلوی خود، برای استحکام موقعیت خویش در عرصه بین المللی به فعالیت پرداخته است. ماموران امنیتی حکومت دانشجویان مبارز و فعالان حقوق ملی و نهادهای مدنی،فعالان کارگری و جنبش زنان را دسته دسته دستگیر کرده و تنها در طی چند ماه گذشته دهها نفر از فعالین ملی و زندانیان سیاسی را در مناطق کردستان،خوزستان و سیستان و بلوچستان به جوخه های اعدام سپرده اند.،
جمهوری اسلامی تنوع فرهنگی و مذهبی و ملی جامعه ما را برنمی تابد، این تنوع در عرصه فرهنگی و ملی از ویژگی ها و واقعیتهای انکار ناپذیر کشور ما ست. همه آنان که می خواهند این تنوع در همبستگی با هم بالنده تر شود و در فضای ایران واحد و دموکراتیک شکوفاتر گردد، باید واقعیت این تنوع را پذیرفته و آن را مبنای کنکاش در عمل خود برای پاسخ به حل دموکراتیک مسئله ملی در ایران قرار دهند.
ما بر این نظر یم که پس از استقرار یک جمهوری دموکراتیک مبتنی بر لائیسیته در ایران بعد از جمهوری اسلامی، همه ایرانیان با تمام تنوعات ملی، قومی، دینی و فرهنگی می توانند با هم زندگی سازنده، برابر حقوق و دموکراتیک داشته باشند.
ما مجددآ ضمن گرامی داشت ۲ ری بندان و شادباش آن به هموطنان کُرد و اعضا و هوداران حزب دموکرات کردستان ایران و همه احزاب و نیروهای آزادی خواه ایران، خواهان همکاری احزاب آزادی خواه و دموکرات کرد ایرانی با نیروهای دموکراتیک کشورمان برای رسیدن به اهداف فوق هستیم به اعتقاد ما، استقرار دموکراسی در کشور و حل دموکراتیک مسائل ملی ضرورتی اجتناب ناپذیر بوده و استقرار حکومتی فدرال در ایران را یکی از مناسب ترین اشکال در این راستا می بینیم . ما از مبارزات بر حق شما بر علیه استبدا مذهبی حاکم و رفع هر نوع ستم و تبعیض ملی پشتیبانی می کنیم.

سازمان اتحاد فداییان خلق ایران- سوئیس
۲۵/۰۱/۲۰۱۴

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>