نوشته شده در اخبار توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

۱۰ میلیارد دلار پول‎ ایران در بانک‎های هند بلوکه شده است

کارشناس میز هندوستان سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در نیمه نخست امسال بیش از ۷۰۰ میلیون دلار کود اوره به هندوستان صادر شده است.

مراد نعمتی در گفت‎وگو با ایسنا در لرستان، افزود: در هفت ماهه امسال از مجموع ۱٫۵ میلیارد دلار برنج وارد شده ۱٫۲ میلیارد دلار آن مربوط به هندوستان بوده است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر تراز کشور ۵۷۳ است و در سال گذشته دو میلیارد و ۶۰۷ میلیون دلار صادرات و دو میلیارد و ۳۴ میلیون دلار واردات داشتیم.

این کارشناس اضافه کرد: همچنین در نیمه نخست امسال ۷۳۳ میلیون دلار صادرات کود اوره، ۳۱۵ میلیون دلار صادرات متانول و ۹۴ میلیون دلار صادرات روغنی صنعتی به هند داشتیم.

نعمتی با بیان اینکه تنها روزنه‎ای که برای تجارت با هندوستان وجود دارد تهاتر است، اظهار کرد: شرایط تحمیلی و ناخواسته تحریم روی کشور باعث شده که ۱۰ میلیارد دلار از پول‎های کشور در هندوستان بلوکه شود و برای حل این مشکل باید پول نفت را به دلار بفروشیم و کالا صادر کنیم.

این کارشناس گفت: در طول هفت ماهه امسال دو برابر واردات داشتیم و در این بین سودی به برخی افراد می‎رسد که اصلاً توجهی به متضرر شدن تولید ندارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>