نوشته شده در خبرو گزارش٬گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

ادامه اعتراض‌ها به کم‌آبی در ایران “شهرکرد” را دربرگرفت

اعتراض‌های مربوط به آب در ایران همچنان ادامه دارد. در تازه‌ترین رویداد از این نوع شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری امروز هم شاهد اعتراضهای مردم به پروژه‌های انتقال آب در این استان بوده است. آنها به ویژه به نحوه به مدیریت آب در این استان اعتراض دارند که آب این استان را به استانهای دیگر برای پروژه های صنعتی منتقل می‌کنند. معترضان در شهر کرد می‌گویند که استانشان قربانی استان یزد شده است.

در جریان اعتراض‌ها در شهرهای مختلف ایران به کم آبی عده‌ای علیه مقامات حکومت شعارهایی سر داده و خواهان استعفای “مدیران بی‌کفایت” شده‌اند. معترضان در شهر کرد همچنین به دلیل منعکس نشدن اعتراض‌هایشان شعارهای زیادی علیه تلویزیون دولتی داده‌اند.

در دومین روز این اعتراضات در شهر کرد به کم‌آبی و بویژه “انتقال آب کوهرنگ”، معترضین با شعارهایی مانند “مسئولین بی‌غیرت / آب رو دادن به غارت”: “استان ما ویران شد / کویر یزد آباد شد” به خیابانها آمدند.

براساس ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی در اعتراضات امروز شهر کرد حضور زنان پررنگ بوده است.

معترضین می‌گویند که چشمه‌ها در این استان به دلیل “احداث تونل‌های انتقال آب به دیگر استان‌ها” آب خود را از دست داده‌اند. انتقال آب از کوهرنگ یکی از راه‌حل‌های کمی‌آبی زاینده روز بوده است، و اکنون خود زاینده روز نیز با کم‌آبی مواجه است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>