نوشته شده در خبرو گزارش٬گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

تظاهرات وسیع در پاریس به مناسبت ۲۵ نوامبر روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان

به مناسبت ۲۵ نوامبر روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان، روز شنبه ۲۹ آبان ( ۲۰ نوامبر)، تظاهرات وسیعی در پاریس برگزار شد. بیش از ۴۰ انجمن فمینیستی و مدافع حقوق زنان و تعداد قابل توجهی از احزاب سیاسی مترقی ( حزب کمونیست فرانسه، حزب سوسیالیست، احزاب سبز،..) و سندیکاها، فراخوان به این تظاهرات را امضاء کرده بودند. علی رغم محدویتهای ناشی از بیماری کووید-۱۹ ، بیش از ۵۰ هزار نفر در این تظاهرات شرکت کرده بودند. حضور زنان جوان و همچنین مردان در این تظاهرات چشمگیر بود.

اکثر شرکت کننده گان پلاکاردهایی با رنگ بنفش در دست داشتند که بر آنها جملاتی در محکومیت اشکال گوناگون خشونتهای جنسی و جنسیتی، در عرصه اجتماع، خانه و محیط کار نوشته شده بود. انجمنهای مدافع حقوق زنان کرد، ترک، ایرانی و .. نیز در این تظاهرات شرکت کرده بودند. در مسیر تظاهرات، شرکت کننده گان همراه با بخش موزیک، شعارهایی در دفاع از حقوق زنان و علیه خشونتی که بر آنان می رود را تکرار می کردند. ” همبستگی، همبستگی، همبستگی با زنان سراسر دنیا” نیز از جمله شعارهایی بود که بارها در خیابانهای پاریس طنین افکند.

یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ / ۲۱ نوامبر ۲۰۲۱

.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>