نوشته شده در اجتماعی توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

کشته شدن یک ماهیگیر بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در هویزه

یک ماهیگیر اهل شهر رفیع واقع در استان خوزستان، روز چهارشنبه ۲۶ آبان‌ماه، بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در شهرستان هویزه کشته شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، هویت این ماهیگیر “احمد سوارى، ۳۲ ساله، فرزند عاتی و اهل شهر رفیع بخش میسان واقع در استان خوزستان” اعلام شده است.

به گفته یک منبع مطلع وی درحالیکه مشغول ماهیگیری در تالاب هورالعظیم بوده، در پی تیراندازی نیروهای نظامی مورد اصابت گلوله قرار گرفته است.

در بخشی از گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در ایران ویژه سال ۲۰۲۰، به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، در این گزارش قتل ۳۶ کولبر، ۵ سوختبر، ۳۳ شهروند توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی ثبت شده است. ۱۳۰ شهروند نیز به واسطه شلیک بی ضابطه ارگانهای نظامی مجروح شدند که از این تعداد ۱۰۹ نفر کولبر، ۱۶ شهروند عادی و ۵ نفر سوخت بر هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>