- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

ادامه موج بازداشت‌های گسترده در کُردستان، شمار بازداشتی‌ها به ۲۷ نفر رسید

Posted By admin On آبان ۲۳, ۱۴۰۰ @ ۵:۱۷ ب.ظ In ملیت ها | No Comments

با بازداشت پنج نفر در مریوان و شش نفر دیگر در شهرهای بانه و سقز شمار بازداشتی‌های سه روز اخیر در کُردستان به ۲۷ نفر رسید.

[1]

برپایه گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری “هه‌نگاو”، شامگاه جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ (۱۲ نوامبر ۲۰۲۱)، نیروهای اداره اطلاعات مریوان به روستای “نی” از توابع این شهر هجوم برده و اقدام به بازداشت دست‌کم پنج نفر به نام‌های محمد احمدی، فرید درخشانی، کیوان مینویی، ادریس بهرامیان و عبدارحمن‌افشار نموده‌اند.

همان روز، سه شهروند اهل بانه به نام‌های سعید قادری، کُردو حسین‌پور و علی (فامیلی نامشخص) پس از احضار به اداره اطلاعات شهرستان بانه بازداشت شده‌اند.

روز جمعه یک شهروند اهل روستای “پیرعمران” از توابع سقز با هویت ایوب مینایی و روز پنج‌شنبه نیز دو شهروند دیگر اهل این روستا به نام‌های سامان خسروی و جمال عزیزی توسط نیروهای اداره اطلاعات بازداشت شده‌اند.

“هه‌نگاو” روز پنج‌شنبه از بازداشت دو شهروند دیگر در روستای “ملقرنی” سقز به نام‌های عبدالله مهجور و محمد مهجور و همچنین بازداشت ۱۴ شهروند دیگر در بانه به نام‌های صلاح پزشکی، رفیق پزشکی، مناف (وفا) پزشکی، بهزاد پزشکی، کریم پزشکی، ابوبکر پزشکی، لقمان پزشکی، احمد پزشکی، فرهاد پزشکی، فرزاد پزشکی، ارسلان پزشکی، کامران پزشکی، جمال مروتی و عثمان محمدپور خبر داده بود.

“هه‌نگاو” مطلع شده است که تمامی افراد بازداشت شده در شهرهای سقز، بانه و مریوان به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل شده‌اند و هیچ اطلاعی از سرنوشت آنها در درسترس نیست.

گفتنی است که نیروهای امنیتی در حین بازداشت این افراد اقدام به ضرب و شتم و تفتیش منازل و بی احترامی به خانواده‌های آنها نموده‌اند و تاکنون هیچ اطلاعی از دلیل یا دلایل بازداشت آنها و اتهامات مطروحه علیه آنها در درسترس نیست.

شماری از کانال‌های محلی از بازداشت دو شهروند دیگر اهل بانه به نام‌های شکرالله پزشکی و شورش پزشکی خبر داده‌اند که پس از پیگیری‌های “هه‌نگاو” معلوم شد که این خبر کذب بوده و این دو شهروند بازداشت نشده‌اند.


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/?p=32185

URLs in this post:

[1] Image: http://www.etehadefedaian.org/wp-content/uploads/2021/11/Kurde.jpg

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.