- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

پانزدهمین کنگره سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران با موفقیت برگزار شد!

Posted By admin On مهر ۲۱, ۱۴۰۰ @ ۶:۴۶ ب.ظ In اعلامیه ها | No Comments

پس از تاخیری که در برگزاری کنگره ادواری سازمان به علت محدودیتهای ناشی از بیماری “کووید -۱۹″ بوجود آمده بود، پانزدهمین کنگره سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران، در روزهای هفدهم و هجدهم مهرماه ۱۴۰۰ برابر با نهم و دهم اکتبر ۲۰۲۱ برگزار شد.

کنگره با اعلام یک دقیق [1] سکوت به یاد جانباختگان راه آزادی وعدالت اجتماعی و همه جانباختگان سازمان و سوسیالیزم، کار خود را توسط هیئت رئیسه موقت آغاز کرد. پس از گزارش هیات رئیسه موقت درباره رسمیت کنگره وتصویب آئین نامه اداره جلسه، کنگره با انتخاب هیات رئیسه دائم وارد دستور کار خود شد.

طی دو روز، بحثهای کنگره حول گزارش سیاسی، اتحاد وهمگرائی چپ، ائتلاف دموکراتیک و مسائل تشکیلاتی و اساسنامه ای سازمان دنبال شدند. سند “اوضاع سیاسی، سیاستها و وظائف ما”، که به تحولات ایران، منطقه و جهان در فاصله دو کنگره پرداخته است، وقت معینی از کنگره را به خود اختصاص داد و به تصویب رسید.

پیرامون ائتلاف نیروهای جمهوری‌خواه و همگرائی چپ، کنگره ضمن ابراز خرسندی از تشکیل ائتلاف دموکراتیک “همبستگی برای آزادی و برابری در ایران” متشکل از ده حزب  و سازمان و تائید فعالیت سازمان در عرصه همگرائی چپ و ارجگذاری بر تمامی تلاشهای تا کنونی در هر دو عرصه دموکراتیک و چپ، لزوم تلاش هر چه بیشتر و فرا رفتن از وضعیت موجود را  مقرر داشت.

پس از پرداختن به موارد تشکیلاتی و اساسنامه ای، کنگره در آخرین بخش کار خود، اعضای کمیته مرکزی را انتخاب نمود.

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران مفتخر است اعلام کند که در زمره اولین نیروهای سیاسی در تاریخ کشورمان می باشد که در کمیته مرکزی منتخب این کنگره خود، رفقای زن حائز اکثریت شدند.

 کنگره، کمیته مرکزی منتخب را موظف کرد تا به مناسبت همزمانی کنگره با روز جهانی مبارزه با مجازات اعدام و در پیوند آن با یادمان کشتار ۶۷ و جنبش دادخواهی و برگزاری دادگاه سوئد، پیامی صادر کند.

کنگره با پخش سرود انترناسیونال به پایان رسید.

گزارش کامل کنگره به همراه اسناد و قرارهای تصویب شده و پیام صادره، به زودی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

بیستم مهرماه ۱۴۰۰ – ۱۲ اکتبر ۲۰۲۱


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/?p=31892

URLs in this post:

[1] Image: http://www.etehadefedaian.org/wp-content/uploads/2021/10/logoye-jadid-sazman.png

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.