- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

حمله به شماری از زندانیان سیاسی زندان فشافویه

Posted By admin On مهر ۱۷, ۱۴۰۰ @ ۵:۱۸ ق.ظ In خبرو گزارش | No Comments

[1]خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران از حمله و ضرب و شتم شماری از زندانیان سیاسی در زندان تهران بزرگ (فشافویه) خبر داده است.

این خبرگزاری و چند تن از فعالان مدنی گفته‌اند شماری از زندانیان سیاسی این زندان به دست زندانیانی که آنها را متهمان “جرایم خشن” خوانده‌اند، مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند. طبق گزارش‌ها، برخی از این افراد به بهداری بیمارستان منتقل شده‌اند.

زندانیان سیاسی در این زندان بارها نسبت به عدم امنیت جانی خود اعتراض کرده‌اند.

علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی که به اتهام “توهین به رهبری” و تشکیل یک کانال تلگرامی به نام “آتئیست‌ها” به هشت سال زندان محکوم شده بود، ۲۰ خرداد ۱۳۹۸، در زندان فشافویه به قتل رسید.زندان فشافویه یکی از بزرگ‌ترین زندان‌های ایران است که در جنوب تهران قرار دارد. این زندان مساحتی حدود ۱۱۰ هکتار دارد. این زندان در ابتدا برای محکومان مواد مخدر ساخته شده بود اما در سال‌های گذشته زندانیان سیاسی و امنیتی از جمله شماری از دروایش به این زندان منتقل شدند.

هرانا می‌گوید این حمله روز گذشته روی داده است. این خبرگزاری گفته است شماری از زندانیان سیاسی در تیپ دو زندان که بدون اجرای اصل تفکیک جرایم در حال سپری کردن دوران محکومیت خود هستند، توسط تعدادی از زندانیان متهم به جرایم خشن مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

رخداد شاپور احسانی راد، پویا قبادی، اسماعیل گرامی، اکبر باقری و اکبر فراجی از جمله زندانیانی هستند که گفته شده آسیب دیده و به بهداری زندان منتقل شده‌اند.

پروین محمدی، فعال کارگری در رشته توییت‌هایی گفته است عصر دیروز چهار نفر از زندانیان تیپ ۲ زندان “با چاقو و قمه” به اتاق شاپور احسانی راد و اسماعیل گرامی و تعدادی از دیگر زندانیان سیاسی در این اتاق حمله کردند.

فعالان کارگری گفته‌اند این افراد پیشتر از عدم اجرای اصل تفکیک جرایم انتقاد کرده و خواهان انتقال به بندهای دیگر شده بودند.

بی بی سی


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/?p=31865

URLs in this post:

[1] Image: http://www.etehadefedaian.org/wp-content/uploads/2021/10/001-19.gif

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.