نوشته شده در خبرو گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

طوفان در جنوب سیستان و بلوچستان مدرسه‌ و اداره‌ها را تعطیل کرد

طوفان حاره‌ای که نامش را «شاهین» گذاشته‌اند به جنوب استان سیستان و بلوچستان رسیده است. اداره‌ها و مدرسه‌ها در جنوب استان تعطیل و دستور داده شده بعضی از روستاها تخلیه شوند.

مقام‌های ستاد بحران در ایران بالاترین هشدار «سطح قرمز» اعلام و پیش‌بینی کرده‌اند سرعت طوفان از ۱۲۰ کیلومتر در ساعت بیشتر شود.

مقام‎‌ها می‌گویند نیروهای امداد در آماده‌باش هستند و مرخصی‌ها لغو شده است. قایق‌های صیادی هم امروز اجازه ندارند به دریا بروند.

به مردم جنوب استان سیستان و بلوچستان دستور داده شده در خانه بمانند و از طریق رسانه‌ها اخبار را پیگیری کنند تا در جریان آخرین تصمیم‌ها باشند.

بیم آن می‌رود که برق و آب در این مناطق قطع شود.

مدرسه‌های شهرهای جنوبی مانند چابهار، کنارک و دشتیاری امروز شنبه دهم مهرماه تعطیل است. همچنین اعلام شده تمام اداره‌های چابهار جز سازمان‌های ضروری باید بسته بمانند.

عبدالغفور هوت، از مسئولان فرمانداری چابهار، از مردم خواسته در خانه بمانند و اگر خانه‌شان ناامن است «به فضاهای عمومی که از قبل تدارک دیده شده» بروند.

مسئولان چابهار اعلام کرده بودند سوله‎‌های سرپوشیده‌ای را برای اسکان عشایر و روستاییان آماده کرده‌اند.

در شرق استان هرمزگان در جوار استان سیستان و بلوچستان هم دستور تخلیه بعضی از روستاها صادر شده است.

علیرضا نصری، فرماندار جزیره قشم در استان هرمزگان با استناد به گزارش‌های اداره هواشناسی به صیادان و مردم درباره تندبادهای شدید لحظه‌ای، رگبار و افزایش ارتفاع موج دریا بین ۳ تا ۴ متر هشدار داده است.

سیستان و بلوچستان به دلیل موقعیت جغرافیایی آن همیشه در معرض طوفان‌های موسمی است و این شرایط صدمه‌های اقتصادی شدیدی به استان زده است.

زمستان دو سال پیش حجم سیل سیستان و بلوچستان سه ونیم برابر سیل شدید استان شمالی گلستان برآورد شد. دی ماه ۱۳۹۸ سیل به حدود ۲۰ هزار واحد مسکونی صدمه زد و بیش از هفت هزار راس دام را از بین برد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>