- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

گزارش همراهی با هفته اکسیون سراسری ایرانیان خارج کشور ۱۹ سپتامبر در پاریس

Posted By admin On شهریور ۳۱, ۱۴۰۰ @ ۶:۲۵ ب.ظ In گزارش | No Comments

[1]در پی فراخوانی از سوی ،شورای دموکراتیک – پاریس (برای حمایت از جنبش‌های مردمی در ایران) ، جمعیت کرد های مقیم‌ فرانسه، هماهنگی ایرانیان-پاریس (درهمراهی با هفته اکسیون سراسری ) برای همراهی با هفته اکسیون سراسری ایرانیان خارج کشور یک گردهمایی در روز ۱۹ سپتامبر در میدان شاتله پاریس علی رغم ممنوعیت تردد اتوموبیل که باعث مشکلاتی در تدارکات برنامه شد با حضور حدود یکصد نفر از هموطنان خارج از کشور برگزار شد.

محل مراسم با پوسترهای قربانیان سال ۶۷ و پلاکاردها و عکسهای افشاگرانه مختلف از جمله عکسهای بمباران جنایتکارانه احزاب کردو پرتره ها و اسامی زندانیان سیاسی آذین بندی شده بود.

این‌گردهمایی با پخش چند آهنگ از جمله رپ “سوراخ موش بگرد” از توماج صالحی و سپس با قرائت فراخوان شروع شد و سخنرانان به زبان‌های فارسی و کردی و فرانسوی به نقض مستمر حقوق بشر و سرکوب آزادیها و اعتراضات در ایران، بمباران پایگاههای احزاب مخالف کرد ایرانی در اقلیم کردستان، بازداشت و شکنجه غیرقانونی معترضان اعتراض کردند.

در این سخنان به بازداشت اخیر توماج صالحی خواننده جوان معترض رپ ایرانی اشاره شد و خواستار آزادی فوری او شدند.

همچنین انتصاب رئیسی عضو هیئت مرگ به مسند ریاست جمهوری توسط خامنه ای بشدت محکوم شد و تحریم ورود واکسن کرونا توسط رهبر حکومت و مرگ و میر زیاد مردم بر اثر بیماری کووید جنایت علیه بشریت اعلام شد.

سخنرانان به کشتار هزاران نفر زندانی در سال ۶۷ و نقش مستقیم رئیسی در این کشتار اشاره کردند و خواستار محاکمه تمام عاملان این جنایت شدند.

یکی از سخنرانان از مخالفان حکومت خواست اختلافات خود را کنار بگذارند و برای مبارزه و سرنگونی حکومت اسلامی تلاش کنند.

در پایان ضمن پشتیبانی از اتحاد نیروهای اپوزیسیون ایران، محکومیت مجدد بمباران و تروریسم دولتی علیه احزاب کوردستان ایران، و تهدیدات تروریستی فرماندهان سپاه و ارتش مبنی بر حمله مجدد به احزاب و سازمانهای کرد ، از مجامع بین‌المللی، بخصوص نهادهای حقوق بشری خواسته شد که سرکوب مردم ایران را محکوم کنند و مانع از نقض سیستماتیک حقوق بشر و تروریسم دولتی جمهوری اسلامی بشوند.

در خاتمه از سوی مجری برنامه ازحضور شرکت کنندگان تشکر شد و تظاهرات با شعار سرنگونی جمهوری اسلامی به پایان رسید

نه به جمهوری اسلامی
زنده باد مبارزات مردم ایران برای آزادی و دمکراسی و عدالت اجتماعی


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/?p=31750

URLs in this post:

[1] Image: http://www.etehadefedaian.org/wp-content/uploads/2021/09/paris19sep21-3.jpg

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.