نوشته شده در خبرو گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرای «سند ۲۰۳۰» یونسکو را برای همیشه لغو کرد

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌گوید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران، مصوبه این شورا برای «لغو اجرای سند ۲۰۳۰» را ابلاغ کرده است.

سعیدرضا عاملی روز دوشنبه ۲۲ شهریور افزود حدود «۲۹ مصوبه» شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال‌های گذشته به‌دلیل «ایرادهای حقوقی»، «ایرادهای دستگاه مجری ذینفع» یا «دلایل نامشخص» در دولت قبل ابلاغ نشده بود که ابراهیم رئیسی «هفت مصوبه» را ابلاغ کرده و بقیه نیز در دست بررسی است.

او پیش‌بینی کرده است که بیش از «۹۰ درصد» مصوبات «بر زمین مانده» شورای عالی انقلاب فرهنگی از سوی دولت جدید ابلاغ شود.

ابراهیم رئیسی ریاست شورای عالی انقلاب فرهنگی را برعهده دارد.

«سند ۲۰۳۰» یونسکو که مصوبه لغو اجرای آن روز دوشنبه ابلاغ شد، ناظر به آموزش محیط زیست، برابری جنسیتی و فرصت‌های برابر اجتماعی برای زنان و مردان، حقوق بشر، رفع تبعیض از اقلیت‌ها، احترام به تنوع فرهنگی و ترویج آموزش بین فرهنگی، کنار گذاشتن گفتمان هویتی بسته، تربیت نسل جدید با نگاه شهروند جهانی، فرهنگ صلح و عدم خشونت است.

علی خامنه‌ای، ۱۱ اردیبهشت سال ۹۶ در یک سخنرانی با این سند مخالفت کرد و مدعی شد که این سند بین‌المللی «سبک زندگی معیوب و ویرانگر و فاسد غربی» را ترویج می‌کند.

او ۱۱ شهریور پارسال نیز مدعی تلاش «دشمن» برای «نفوذ» در آموزش و پرورش ایران از طریق «سند ۲۰۳۰» شد

سند ۲۰۳۰ دستاورد نشست رهبران کشورها، نمایندگان نهادهای تخصصی سازمان ملل و فعالان جامعه مدنی در سپتامبر سال ۲۰۱۵ است که شامل ۱۷هدف اصلی و ۱۶۹ هدف ویژه است که نقشه راه جامعه بین‌المللی را در زمینه توسعه پایدار برای سال ۲۰۳۰ ترسیم می‌کند.

از ژانویه ۲۰۱۶ اجرای این سند در برخی کشورها آغاز شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>