نوشته شده در کارگری توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

«رأی قطعی»‌ خلع ید شرکت هفت‌تپه ابلاغ شد

«رأی قطعی» خلع ید شرکت هفت‌تپه روز شنبه، ۳۰ مردادماه، به دولت و خریدار آن ابلاغ شد.

به گزارش ایسنا، بر اساس این رای که از سوی شعبه ۵۵ حقوقی تهران صادر شده، مالکیت شرکت هفت‌تپه از خریدار گرفته شده و به دولت واگذار می‌شود.

خبرگزاری فارس روز ۱۸ اردیبهشت امسال از ابطال واگذاری شرکت هفت‌تپه به بخش خصوصی از سوی دادگاه خبر داده بود، اما مالک این شرکت در واکنش به این خبر گفته بود که «هنوز این رای ابلاغ نشده است».

کارگران نیشکر هفت‌تپه در طول سال‌های گذشته بارها با برگزاری تجمعات اعتراضی خواستار لغو مالکیت خصوصی شده بودند، اما دولت حسن روحانی همواره با این خواسته مخالفت کرد.

کشت و صنعت هفت‌تپه قدیمی‌ترین کارخانه تولید شکر ایران است و حدود نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد.

این شرکت در سال ۹۴ در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی با پیش‌پرداختی شش میلیارد تومانی به امید اسدبیگی و مهرداد رستمی‌ چگینی واگذار شد.

این شرکت پس از آن با مشکلات زیادی، از جمله تاخیرهای طولانی در پرداخت دستمزدها مواجه شد که اعتراض کارگران آن را به دنبال داشته است.

علاوه بر این، دستگاه قضایی، امید اسدبیگی، مدیرعامل کارخانه نیشکر هفت تپه را به اتهام پرداخت رشوه و تخلفات ارزی متهم کرده و تاکنون چند جلسه دادگاه او برگزار شده است.

کارگران معترض شرکت نیشکر هفت‌تپه همچنین بارها خواستار بازداشت امید اسدبیگی شده‌‌اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>