نوشته شده در کارگری توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

در بیست و ششمین روز اعتصاب کارگران هفت تپه نه به شورای اسلامی کار!

کارگران نیشکر هفت تپه در ادامه اعتصاب، امروز شنبه ۱۶ مرداد، ابتدا در مقابل فرمانداری شهر شوش دست به اعتراض زدند.در ادامه کارگران به طرف اداره کار! دست به راهپیمایی زده و در آنجا تجمع کردند.
در این تجمع کارگران با خرد جمعی در رابطه با افرادی که خود را نماینده( اعضای شورای اسلامی کار) کارگران معرفی می کنند رای گیری کردند.کارگران یک بار دیگر با خرد جمعی به شورای اسلامی کار گفتند نه، گفتند که شورای اسلامی کار نماینده ما کارگران نیستند و حق ندارند به نام ما کارگران وارد مذاکره شوند.کارگران یک بار دیگر نشان دادند که شورای اسلامی کار سرکوب گر و ضد کارگری ربطی به منافع کارگران ندارد.

شورای اسلامی کار نهاد حکومتی است که منافع کارگران را قصابی می کند تا صاحبان سرمایه و کارفرمایان همچنان به زندگی ننگین و استثمار گرانه خود ادامه دهند.

شورای اسلامی کار و کسانی که در این نهاد حکومتی برای منافع خود حضور دارند، رسواتر از آن است که بتواند خود را بعنوان نماینده واقعی کارگران معرفی کند.

شورای اسلامی کار، تشکل کارگری نیست. شورای اسلامی کار منفعت کارگران را نمایندگی نمی کند. شورای اسلامی کار بخشی از دستگاه سرکوب است.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه
۱۶ مرداد ۱۴۰۰

خواست فوری کارگران نیشکر هفت تپه به قرار زیر است:

تعیین تکلیف وضعیت شرکت بعد از خلع ید از بخش خصوصی
پرداخت حقوق های معوق شده
بازگشت به کار تمامی همکاران اخراج شده
تمدید قرار داد کارگران دفع آفات و دیگر کارگران
واکسیناسیون، سریع و رایگان همگان در مقابل کرونا

همچنین کارگران هفت تپه حمایت خود را از خواست به حق مردم خوزستان اعلام داشته و خواستار رسیدگی فوری به حقوق پایمال شده کارگران و زحمتکشان این منطقه می باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>