نوشته شده در حقوق بشر توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

ابراهیم رئیسی، متخصص در کشتار و بی عدالتی، رئیس جمهور ایران شد! / منصوره بهکیش

مردم آزاده و شجاع ایران،

دیکتاتوری فاسد و اسلامی ایران از همان آغاز، پایه‌های  حکومت اش را با توسل به دروغ، ظلم، تبعیض، سرکوب، بازداشت، شکنجه و حذف مبارزان و دگراندیشان آغاز کرد و تا هم‌اکنون برای ماندن در قدرت و کسب سود بیشتر و غارت تمام منابع و دارایی های متعلق به مردم ایران از هیچ ظلم، فساد و جنایتی کم نگذاشته و روز به روز نیز فاسدتر و کثیف تر شده است. در دهه شصت نیز هزاران زندانی سیاسی و مبارز را در زندان ها و در خیابان‌ها به وحشیانه ترین شکل ممکن کشت و سر به نیست کرد و تا به امروز پاسخی نداده که با آن‌ها چه کرده است. اگر تاریخ جنایت های این حکومت را در مقالات، تحقیق ها و کتاب‌های مبارزان راه آزادی و عدالت ورق بزنیم یا به درون خانه‌ها و دل های مردم برویم، می‌بینیم که این جنایت ها بی کم و کاست تا به امروز هم چنان ادامه داشته و در هر شهر و روستایی می‌توان نشانی از صدها جوان عاشق را دید که توسط مزدوارن این حکومت یا در خیابان‌ها یا در زندان ها کشته و اعدام یا در خارج از کشور ترور شدند و این جنایت کاران بدون مسئولیت پذیری و پاسخ‌گویی به خانواده‌ها و جامعه آثار جنایت های شان را پاک کرده‌اند. آن‌ها گمان می‌کنند که هیچ گاه زمان آن فرا نمی‌رسد که محاکمه و مجازات شوند. هم‌اکنون محاکمه حمید نوری در دادگاه استکهلم در جریان است. حمید نوری، شریک در قتل عام زندانیان سیاسی در تابستان ۶۷ از ۲۰ ماه پیش در فرودگاه استکهلم بازداشت شد و هفته آینده در ۱۹ مرداد محاکمه اش در دادگاه استکهلم سوئد آغاز می‌شود و حداقل۱۰ ماه در جریان خواهد بود. امیدوارم این دادگاه بتواند در کشف حقیقت لااقل بخشی از جنایت های این حکومت در دهه شصت کمک کند و درس عبرتی برای حاکمان در ایران باشد.

بی تردید دیری نخواهد پایید که با اتحاد، همبستگی و قدرتمند تر شدن تمامی جنبش های مستقل اجتماعی در سراسر ایران، به این سرکوب ها، حق کشی ها، تبعیض ها و بی‌عدالتی‌ها پایان خواهیم داد و تمامی جنایت کاران از علی خامنه ای، ابراهیم رئیسی، مصطفی پور محمدی، حسینعلی نیری، اشراقی، محسنی اژه ای و دیگر همدستان شان که از همان ابتدا در کشتار مردم به طرق مختلف سهیم بوده‌ و هم چنان به این جنایت ها ادامه می‌دهند را در دادگاه های عادلانه و علنی در ایران محاکمه و مجازات خواهیم کرد.

بیاییم دست‌های مان را به هم دهیم و درد و رزم مشترک را با هم فریاد بزنیم. بی تردید قدرت و شهامت و اراده ما برای پایان دادن به ظلم، تبعیض و بی‌عدالتی از قدرت این حاکمان ترسو، حقیر و کثیف بیشتر است. ما نیاز به کمک قدرت‌ها که مساله شان کسب سود و سلطه گری بیشتر است، نداریم، ولی می‌توانیم مردم آزادی خواه و عدالت جوی دیگر کشورها در سراسر جهان را با جنبش های مستقل و مردمی خود همراه کنیم و با اتحاد و همبستگی با همدیگر به ظلم، تبعیض، بی‌عدالتی و نابرابری در ایران و دیگر کشورها فارغ از مرزهای مان پایان دهیم و  دنیایی شاد، انسانی و عادلانه بسازیم و در صلح و صفا و آرامش زندگی کنیم.

مردم آزاده و شجاع ایرلند،

ما به حمایت و همبستگی شما با ایرانیان مبارز و شجاع نیاز داریم. بیش از ۴۲ سال است که جمهوری اسلامی ایران زندگی مردم ایران را به جهنم بدل کرده است.

حکومت ظالم، فاسد و دروغگوی ایران نه تنها زندگی مردم را نابود کرده است، بلکه محیط زیست و همه منابع ایران را برای کسب سود بیشتر غارت کرده است و ما باید به کمک همدیگر کاری انجام دهیم تا دنیا را از این همه ظلم و تبعیض و بی‌عدالتی نجات دهیم.

کشاورزان خوزستان ایران از حق آب، هوا و زندگی انسانی محروم شده‌اند. حکومت زمین‌های آن‌ها و بسیاری از مردم در مناطق دیگر  را گرفته، احشام آن‌ها را نابود کرده و آن‌ها را از ساده‌ترین حقوق اجتماعی محروم ساخته است تا مجبور شوند که محل اقامت خود را ترک کنند و آواره شوند. مردم خوزستان در اعتراض به این بی‌عدالتی‌ها دوباره در ۲۴ تیرماه ۱۴۰۰ به خیابان آمدند و نیروهای نظامی و امنیتی حکومت با سرکوب وحشیانه، حداقل ۹ جوان از معترضان را کشتند و تعداد زیادی از آن‌ها را زخمی و بازداشت کردند و اینترنت در بسیاری از این شهرها قطع شده است.

مادری در اعتراض به نیروهای امنیتی فریاد می زد: مبارزات ما مسالمت آمیز است، به ما شلیک نکن، ما فقط می‌خواهیم در آزادی و عدالت زندگی کنیم.

همه مردم ایران از حق زندگی عادلانه و بدون تبعیض محروم هستند و سال هاست که برای رسیدن به حقوق شان مبارزه می‌کنند و حکومت با نیروهای نظامی و امنیتی اش و با وحشی گری و خشونت بسیار مشغول سرکوب مردم است.

مردم زخمی از ترس اینکه دستگیر نشوند، به بیمارستان نمی‌روند. لطفاً از مبارزات مردم ایران حمایت کنید و اجازه ندهید که حکومت ایران به مردم حمله کند و مردم را دستگیر کرده و بکشد. در حال حاضر زندان های ایران پر از زندانی سیاسی است و خیلی از گورستان ها مانند خاوران پر از فعالان و معترضانی است که توسط نیروهای نظامی و امنیتی حکومت ایران کشته و ناپدید شده‌اند و در گورهای فردی و جمعی مخفیانه دفن و ناپدید شده اند.

بسیاری از شهرهای دیگر ایران نیز در «همبستگی و اتحاد» با مردم خوزستان و علیه دیکتاتوری و ظلم و بی‌عدالتی حکومت ایران شروع به تظاهرات کرده‌اند و این اعتراض ها و اعتصاب ها در بسیاری از شهرها هم چنان ادامه دارد و هر روز تعدادی از معترضان بازداشت می شوند.

مردم ایران سال هاست که به طرق مختلف می گویند: ما بیش از این نمی‌توانیم این شرایط فاجعه بار و جهنمی که برای ما درست کرده‌اند را تحمل کنیم و می‌خواهیم به این دیکتاتوری و بی‌عدالتی پایان دهیم.

در این شرایط فاجعه بار شیوع ویروس کرونا در ایران نیز تنها ۳.۵ درصد مردم واکسینه شده‌اند و طی روزهای گذشته روزانه بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ نفر فوت کرده اند.

من که هستم؟ من یک زن دادخواه و فعال هستم که سال هاست در برابر تبعیض و بی‌عدالتی‌های این حکومت ظالم ایستاده‌ام و مبارزه می‌کنم و می‌نویسم و به خاطر همین فعالیت هایم مدام توسط حکومت ایران بازداشت، تهدید و بازجویی و از بسیاری از حقوق اجتماعی خود محروم شده ام و از سه سال و نیم پیش در سن ۶۰ سالگی با روبرو شدن با حکم یازده سال و نیم زندان به اجبار تن به تبعید در ایرلند دادم. رژیم ایران ۶ عزیز من خواهر، همسر خواهر و ۴ برادرم را در دهه ۶۰ در ایران کشت. آنها فعال سیاسی چپگرا و تحصیل کرده بودند و تا به حال نمی دانم چرا و چگونه کشته شده اند و پیکر خواهر و برادرانم کجاست.

هم اکنون ابراهیم رئیسی یکی از مسئولان شریک در قتل عام زندانیان سیاسی در تابستان ۶۷ و دیگر جنایت های بی شماری که تا به حال در آن سهیم بوده است، به جای پاسخ‌گویی و دادگاهی شدن ارتقای مقام گرفت و رئیس جمهور ایران شد. ابراهیم رئیسی توسط رهبر دیکتاتور  فعلی ایران علی خامنه ای برای ریاست جمهوری انتخاب شده است، نه در یک انتخابات آزادانه و دموکراتیک توسط مردم  ایران.

برای ساختن جهانی انسانی، شاد و رهایی از هرگونه دیکتاتوری، جنگ، بی عدالتی، تبعیض و نابرابری، ما به حمایت و همبستگی شما و همه مردم جهان نیاز داریم.

من از شما سپاسگزار خواهم بود اگر از ما حمایت کنید و در صورت امکان درخواست مرا برای رسانه ها و روزنامه های خود در ایرلند ارسال کنید تا صدای ما شنیده شود.

با سپاس و آروزی بهترین ها برای شما و مردم ایران

منصوره بهکیش

۱۲ مرداد ۱۴۰۰

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>