نوشته شده در ملیت ها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

مبارک باد شورش مردم ایران علیه حکومت اسلامی فاشیستی / محمد آزادگر و هدایت سلطان زاده

آذربایجان اویاخدی
خوزستانا دایاخدی

استقرارجمهوری اسلامی ایران ، برای مردم ایران فاجعه بوده است. ج.ا از همان روز اول تاسیس خود در رابطه با زنان کشور آپارتاید جنسی حاکم کرده است. خواهران و برادران سنی مذهب از بسیاری از حقوق اولیه  وطبیعی محروم هستند. دراویش تحت پیگرد هستند. اقلیت های مذهبی مانند بهایی ها بشدت سرکوب میشوند واز حقوق ابتدایی بی بهره اند. ملیت های ترک، کرد، عرب، بلوچ و ترکمن را مورد تبعیض نژادپرستانه قرار داده است. احاد مردم ایران را به فلاکت و بدبختی سوق داده است. حکومت اسلامی پیوسته مردم ایران را تحقیر کرده است. رضا براهنی در «راز های سرزمین من» می گوید: «درد تحقیر از هر دردی بالاتر است». مردم ایران در این چهل وسه سال گذشته بد جوری تحقیر شده اند! اینک مردم ایران پاسخ تحقیرشدگی شان را با نافرمانی مدنی شان، با تظاهرات و شعارهایشان، با شورشگری شان نشان میدهند.

« خشم ما از قدرت شما بزرگتر می شود. ما از شما بیزاریم»

ما  از همان  اول استقرار  جمهوری اسلامی شاهد مبارزات اقوام و ملیت های ساکن ایران برای حقوق ملی و شهروندی بوده ایم. در سال های گذشته کارگران  وزحمتکشان برای احقاق حقوق صنفی پایمال شده شان بسیار اعتصاب ها و تظاهرات ها و اعتراض ها علیه کارفرمایان و حکومت حامی  کار فرمایان برپا کرده اند. زنان میهن مان با مبارزات تیزهوشانه و قهرمانانه شان آپارتاید جنسی ج. ا را ناکام گذاشته اند.

محمود احمدی نژاد که خود بخشی از حاکمیت همین جمهوری اسلامی  و هشت سال رئیس جمهور این مملکت بوده است، اعتراف می کند که جمهوری اسلامی آگاهانه و از روی قصد (و در دشمنی با عرب های خوزستان و دیگر ساکنان آن منطقه) نمی خواسته در خوزستان  سرمایه گذاری اساسی انجام گیرد. او به مصوبه ی شورای عالی امنیت ملی اشاره می کند که بر اساس این مصوبه «بعد از جنگ از ترس جنگ مجدد یا با پیش بینی جنگ مجدد، در غرب کارون سرمایه گذاری های اساسی انجام نگیرد»،  تا بدین وسیله عرب ها از آن منطقه کوچانده شوند. جمهوری اسلامی به این هم بسنده نکرده است. با بستن آب به روی مردم  و انتقال آب رودخانه های خوزستان به مرکز در این تابستان داغ در خوزستان جهنم واقعی برپا کرده است.

سیاست کلی نظام در رابطه با مناطق ملی مرزی مانند بلوچستان، کردستان و آذربایجان و ترکمن صحرا بر اساس همین نوع مصوبه ها انجام می گیرد. به دیگر سخن جمهوری اسلامی به ساکنین مناطق ملی اعتماد ندارد. حکومت مرکزی در این مناطق به مثابه نیروی اشغالگر عمل می کند.

برخی ها از شعارهایی که در مناطق ملی به زبان مادری داده می شود، ابراز ناخشنودی می کنند. استدلالشان بظاهر این است که بقیه مردم متوجه شعارها نمی شوند، بنابرین نمی توانند حمایت کنند. این جماعت بهتراست بروند مترجم پیدا کنند تا متوجه شعارها بشوند! برخی های دیگر اظهار می کنند که از شعار و سخنرانی به زبان مادری بوی تجزیه می آید. این ها انتظار دارند مثلا مردم عرب که براحتی و به سادگی می توانند خودشان را به زبان مادری بیان کنند،  بیایند به زبان فارسی  مطالبات خودشان را شکسته- بسته و با زبان الکن اظهار کنند. این انتظار غیرمعقول و نادرست و بی جایی است از مردمی که زبان مادری شان غیرفارسی است. در اینجا خود زبان نیزفاصله و رابطه ی حاشیه و مرکز را به رخ می کشد: «آذربایجان اویاخدی – خوزستانا دایاخدی»؛ «آزادلیق، عدالت، میلی حکومت»؛ و یا «آذربایجان، الاحواز، اتحاد، اتحاد» البته اانصافن بعضی اوقات در مناطق ملی شعارهایی هم به زبان فارسی داده می شود.

علی خامنه‌ای  با وقاحت تمام خطاب به مسئولان گلایه می کند که توصیه‌های وی مورد توجه قرار نگرفته است. اگر مورد توجه قرار می گرفت مسلماً این وضع ایجاد نمی‌شد . چه کسی نمی داند که مقصر اصلی در تمام مصیبت های وارده به مردم ایران و از جمله و بویژه مردم خوزستان، خود علی خامنه ای ست!

حسن روحانی می گوید: «شرایط ایجاد شده در استان بدلایل کاملا ناخواسته بوده است». اسناد و مدارک و شواهد گواهی می دهد که وضعیت بوجود آمده در خوزستان، اجرا و فعلیت همان مصوبه شورای عالی امنیت ملی و سیاست های کلان ج.ا.ا  است.

این دشمنان مردم ایران به ظاهر از وضعیت پیش آمده اظهار تاسف می کنند و به مردم خوزستان حق می دهند که نارضایتی خودشان را از وضع موجود ابراز کنند ولی در عمل و در خفا  به نهادهای امنیتی و دیگر نیروهای سرکوبگر دستور قلع و قمع تظاهرات مسالمت آمیز مردم تشنه و جان به لب رسیده را صادر می کنند! در شهرهای مختلف خوزستان ده ها جوان کشته و صدها تن بازداشت شده اند.

ژان پل سارتر در مقدمه ای که بر کتاب چهرۀ استعمار گر،. چهرۀ استعمارزده آلبر مِمّی نوشته است تاکید می کند که «هنگامی که ملتی انتخابی جز انتخاب مرگ خود ندارد و هنگامی که از ستمگران هدیه ای جز ناامیدی نمی برد دیگر چیزی ندارد که از دست بدهد!»

مردم خوزستان تنها نیستند. اقشار و طبقات مختلف مردم ایران از خوزستان به دفاع بر خاسته اند! از زندانیان سیاسی در زندان های کشور گرفته تا وکلای دادگستری، کانون صنفی معلمان و فرهنگیان و اتحاد سراسری بازنشستگان ایران از خواسته های مردم خوزستان حمایت کرده و سرکوب اعتراضات و تظاهرات مسالمت آمیزمردم را محکوم کرده اند. کارگران هفت تپه می گویند حامی اعتراضات جوانان ومردم خوزستان نیستند، در آن دخیل اند! در خارج از ایران در کشورهای مختلف نیز آزادیخواهان  و نیروهای دموکرات و سازمان های ملیت های زیر ستم حمایت گسترده ای از اعتراضات و تظاهرات های مردم خوزستان بعمل آورده اند!

تظاهرات  های گسترده و دامنه دار عرب ها  و دیگر ساکنان خوزستان و حمایت ایالات و شهرهای بزرگ و کوچک در همبستگی با مردم خوزستان علیه ستم و بی عدالتی گسترده جمهوری اسلامی، رهبر- ولی فقیه را به وحشت مرگ  انداخته است. گرمای خوزستان، زیر پای «رهبر» را بشدت داغ کرده است.

قیام  و شورش مردم آذربایجان  و بویژه  تبریز قهرمان در همبستگی با خواهران و برادران خوزستانی  خود علیه جمهوری اسلامی، دوران جدیدی از شورش ها و قیام ها را بشارت می دهد!

مبارک باد شورش مردم ایران علیه حکومت اسلامی فاشیستی !

محمد آزادگر – هدایت سلطان زاده

۲۶ ژوییه  ۲۰۲۱ – ۴مرداد ۱۴۰۰

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>