- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

گزارشی از فراخوان جمعی از فعالین سیاسی چپ سیدنی استرالیا

Posted By admin On خرداد ۳۱, ۱۴۰۰ @ ۷:۲۸ ق.ظ In خبرو گزارش | No Comments

روز جمعه ۱۸ جون ۲۰۲۱ جمعی از فعالین سیاسی چپ در فراخوانی عمومی از ایرانیان مقیم سیدنی دعوت کردند که با اجتماع در مقابل حوزه انتخاباتی سیزدهم دوره ریاست جمهوری در سیدنی اعتراض و انزجار خود را از این انتخابات نمایشی ابراز کنند. رفقای دعوت کننده از ابتدای بازگشایی مرکز با نصب پلاکاردها و بنرها یی چون سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی حضور خود را اعلام کردند. طبق مشاهدات گزارش شده از سوی این جمع حضور مردم برای رای دادن بسیار اندک بود. تعداد مراجعه کنندگان چندان کم بود که تعداد فراوانی از ۵۰۰ اعلامیه چاپ شده بلااستفاده بر جای باقی ماند. چنانکه گزارش شده به جرات می توان اعلام کرد که تعداد مراجعه کنندگان تا اوایل غروب از انگشتان دست تجاوز نمی کرد و پس از غروب نیز این مرکز همچنان با قلت رای دهندگان روبرو بوده است و حتی افزایش زمان اخذ ارا نیز تفاوتی در مشکل نداد. جمع فعالان چپ برگزار کننده طی هفته پیش از انتخابات حداکثر تلاش خود را معطوف تبلیغات گسترده نوشتاری و شنیداری در راستای سازمان دهی این حرکت نموده و حضور اندک مردم در انتخابات نتیجه  ارزشمندی بود در هماوایی با دیگر اقشار جامعه ایران که به صراحت انتخابات دوره سیزدهم را نفی کرده اند. بافت شرکت کنندگان عمدتا متشکل از نیروهای خودی رژیم و یا دانشجویان بورسیه ای مقیم سیدنی بوده است. .

این تظاهرات از ساعت ۹ آغاز شده و تا ساعت  ۷ بعد از ظهر ادامه داشت. حضور اندک رای دهندگان نشان دهنده زبونی و فلاکت رژیم در جمع آوری رای از مردم بوده و به روشنی به اثبات رساند که این پروسه سقوط همچنان ادامه خواهد داشت. سخنرانان درباره ابعاد مختلف این نمایش فریبکارانه و بیهودگی و بی ارزشی رای و رای گیری در نظامی که همه چیز از ابتدا تصمیم گرفته شده صحبت کردند. آنان تاکید نمودند که این انتخابات هیچگونه ارتباطی به اکثریت جامعه ایران نداشته و فرد مورد نظر رهبر بدون شک از صندوق ها بیرون خواهد آمد و تمام این عملیات مهندسی شده تنها نمایشی جهت مشروعیت بخشیدن به این فریب بزرگ رژیم اسلامی است. شرکت کنندگان با شعار ها و موسیقی و سرود صدای اعتراض خود را به گوش اهالی منطقه رسانده و با پخش اعلامیه هایی به زبان انگلیسی ماهیت جنایتکار دولت جمهوری اسلامی را افشا نمودند. مزدوران رژیم نیز بیکار ننشسته و از درون لانه جاسوسی انتخاباتی خود از معترضین فیلم و عکس تهیه می کردند.

با کمال تاسف، پلیس نیز مانند همیشه  با استفاده از بهانه های مختلف تا حد ممکن باعث اختلال در این مراسم شده و حمایت خود از این جنایتکاران را به نمایش گذاشت. اما علیرغم همه این تضیغات صندوق خالی رای گیری رژیم در سیدنی نشان از پیروزی شعار معترضین نه به انتخابات و رای بی رای بود.

فعالین سیاسی چپ سیدنی استرالیا

  [1]

Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/?p=30739

URLs in this post:

[1] Image: http://www.etehadefedaian.org/wp-content/uploads/2021/06/sidny-18jun21-2.jpg

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.