نوشته شده در خبرو گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

ابراهیم رئیسی پیروز سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران اعلام شد

ابراهیم رئیسی در حال حاضر و در رخدادی بی سابقه در تاریخ جمهوری اسلامی ایران همزمان رئیس جمهور منتحب و رئیس قوه قضائیه است. او بدون کناره گیری از سمت ریاست قوه قضائیه در رقابت های انتخاباتی شرکت کرد.

آقای رئیسی کار خود را از نیمه مرداد به عنوان هشتمین رئیس جمهور ایران آغاز خواهد کرد.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران پس از مشخص شدن پیروز انتخابات برای دیدار با آقای رئیسی عازم مقر قوه قضائیه شد و در محل دفتر او پیروزی اش را تبریک گفت.

ابراهیم رئیسی بعد از دیدار با رئیس‌جمهور فعلی ایران در جمع خبرنگاران گفته است “حتما از تجربیات و اندوخته‌های دولت کنونی” استفاده خواهد کرد و با آنان جلسه خواهد داشت.

آقای رئیسی با حکم آیت الله خمینی عضو هیات قضایی بوده که حکم به اعدام هزاران نفر از زندانیان سیاسی ایران در تابستان ۱۳۶۷ داده است.

آیت الله حسینعلی منتظری در زمانی که نائب رهبری ایران بود از این اقدام به عنوان “بزرگترین جنایتی که جمهوری اسلامی مرتکب شده” و “در تاریخ از آن یاد می شود” نام برده است.

BBC

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>