نوشته شده در اعلامیه ها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

در سوگ مادر شریفی / سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

با اندوه بسیار با خبر شدیم که خانم  پوراندخت مختاری ( مادر شریفی)  یکی دیگر از مادران خاوران  در سحرگاه ۱۴ اردیبهشت  از میان ما رفت. مادر شریفی، از جمله زنان و مادران زخم خورده  از دو رژیم شاه و خمینی بود.

برادرش منصور مختاری در پی کودتای  ۲۸ مرداد  ۱۳۳۲ بازداشت و دوسال  پس از آن در مرداد ۱۳۳۴ همراه با گروه چهارم افسران حزب توده،  تیرباران شد. پسر بزرگش فرامرز شریفی،  چریک فدایی خلق، در سال ۱۳۵۱ در درگیری  کشته شد. مادر شریفی در پی انقلاب ۵۷، سرخوش از سقوط دیکتاتور و با امید به دادخواهی،  در دادگاه شکنجه گران ساواک شرکت می کرد. بهار آزادی اما چند صباحی بیش نپایید و سهم او،  همچون بسیاری دیگر از مادرانی که عزیزانشان در راه انقلاب جانفشانی کرده بودند، داغی تازه  بر قلب و جستجوی  پیکر عزیزان در خون خفته شان در گورستانهای  بی نام و نشان شد. در ۵ مهرماه ۱۳۶۰،  فرزین شریفی،  پسر کوچکش در خیابان دستگیر و همان شب به جوخه اعدام سپرده شد.

مادر شریفی یکی از مادران  فعال خاوران بود که طی سالیان متمادی پیگیرانه در افشای اعدام  زندانیان سیاسی دهه ۶۰ به بعد و بخصوص کشتار دسته جمعی سال ۶۷ مبارزه کرده واجازه ندادند جنایت های رژیم در پرده مانده و به فراموشی سپرده شوند. او به عنوان عضوی از جنبش دادخواهی و همچون بسیاری از بازماندگان قربانیان این جنایات، خواستار روشن شدن حقایق و آنچه طی چهار دهه بر زندانیان سیاسی در ایران رفته است، بود.

مادر شریفی  با داغ عزیزان  بر قلب و با امید به دادخواهی، رخسار در خاک فرو کشید. ما، درگذشت  این زن مبارز و مادر فداکار را به دختر و نوه هایش،  تمامی یاران و همراهان او صمیمانه تسلیت می گوییم و با پشتیبانی پیگیرانه از جنبش دادخواهی و عدالت جویی  در ایران،  به سهم خود می کوشیم که این جنبش به ثمر نشیند و آمرین و عاملین این جنایات در دادگاههای ذیصلاح علنی وعادلانه، محاکمه  و مجازات شوند.

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۵ مه ۲۰۲۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>