نوشته شده در یادها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

در گذشت رفیق امیر کیا رسی (رفیق علی ) همه ما را در غم و اندوهی ژرف فرو برد

رفیق امیر ازمردم لربختیاری ایران، زاده در شهر دزفول و از محله سیاهپوشان بود. از همان آغاز انقلاب به سازمان چریکهای فدایی خلق پیوست . در پی تحولا ت سالهای بعد،  مصمم و پیگیر با پیروان بیانیه “۱۶آ ذ ر ” همراه شد وسپس در روند به هم پیوستن دو باره  بخشهایی از جنبش فداییان و تشکیل سازمان اتحاد فداییان خلق ایران به مبارزه در صفوف  این سازمان ادامه داد.

او انسانی شریف، صادق و زیرک  و باهوش، واقع گرا، دارای حافظه ای قوی، با مردمان مهربان، فروتن و مداراگر و درراه رهایی مردم، پاکباخته بود. او هیچوقت از مبارزه درراه سرنگونی جمهوری اسلامی باز نایستاد.

تا اواخر دهه شصت، در داخل ایران،  به مبارزه مخفی علیه رژیم و در ارتباط باسازمان ادامه می داد.در این مبارزه، بهنگام انجام یک اقدام سیاسی- سازمانی دستگیر شد و تحت  شکنجه قرار گرفت. شکنجه های جمهوری اسلامی را با ایستادگی و شجاعت تاب آورد و شریفانه، اسرار سازمان و رازهای مبارزات مردم را درسینه آکنده از مهر ایران، حفظ کرد. رفیق امیر با زیرکی و هوشیاری خویش دستگاه اطلاعات رژیم را فریفت و از چنگال آنان گریخت واز مرز خارج شد و بلافاصله سازمان را از نقشه های شوم جمهوری اسلامی علیه سازمان و جنبش آگاه نمود. سازمان اورا به آلمان فرستاد. درخارج از کشورنیز او هرگز از مبارزه برای رهایی مردم ایران باز نایستاد. جمهوری اسلامی از رفیق امیر زخم خورده بود ومذبوحانه کوشید تا در خارج از کشور به او آسیب برساند. اما  نظر بر یگانگی گسست ناپذیررفیق امیر کیارسی با جنبش رهایی خواهی مردم ما، ارتجاع« اسلامی» ناکام ماند.

ما درگذشت نابهنگام رفیق مبارزمان، امیر کیارسی را به همسر، دختر وخانواده شریف و رفقای او و همچنین به همه مبارزان راه رهایی مردم ایران تسلیت می گوییم.

یاد و خاطره او جاودان و گرامی باد

سرنگون باد جمهوری اسلامی حاکم بر ایران

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۲۳ آوریل ۲۰۲۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>