نوشته شده در خبرو گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

ورود وزیر خارجه چین به تهران برای امضای «سند همکاری جامع»

زیر خارجه چین در ادامه سفر منطقه‌ای خود روز جمعه، ششم فروردین‌ماه، وارد تهران شد. یکی از برنامه‌های این سفر امضای سند همکاری جامع اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، وزیر امور خارجه چین در راستای سفر منطقه‌ای خود به خاورمیانه روزهای جمعه و شنبه در تهران خواهد بود و قرار است با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، نیز دیدار کند.

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران پیشتر گفته بود که وانگ یی با دعوت رسمی محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران و به منظور «بررسی راهکار تقویت مشارکت راهبردی دو کشور» و «تبادل نظر در خصوص تحولات بین‌المللی و منطقه» به ایران آمده است.

خبرگزاری ایرنا روز جمعه نوشت که امضای «سند برنامه همکاری جامع» جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین توسط وزیران خارجه دو کشور از برنامه‌های این سفر دو روزه است.

‎سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه ایران روز جمعه به شبکه صدا و سیما گفت در این سفر «سند همکاری‌های ۲۵ ساله ایران و چین که چند سالی در حال گفت‌وگو بودیم امضا خواهد شد».

قرار است سند یاد شده روز شنبه ۷ فروردین امضا شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>