نوشته شده در اعلان توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

پیام تسلیت

با کمال تاسف با خبر شدیم که کاک عبدالله فلاحی یکی از بنیان گذاران ” کومه له یه کسانی کردستان ” در تاریخ ۱۶ / ۲ / ۲۰۲۱ در شهر لندن درگذشته است.

کاک عبد الله فلاحی در سال ۱۳۳۲ در شهر سقز به دنیا آمد. از همان ایام جوانی به مبازره برای احقاق حقوق عادلانه خلق کرد روی آورد. پس از پایان تحصیلات متوسطه در آن شهر، موفق شده بود به دانشگاه پلی تکنیک تهران راه یابد . کاک عبدالله فلاحی در ایام تحصیلات در صفوف دانشجویان مبارز انقلابی کرد فعالیت داشت و به همین دلیل در سال ۱۳۵۴ به مدت دو سال درسیاهچال های زندان شاه ، زندانی شد. پس از آزادی از زندان و در ایام انقلاب  ۵۷ نیز به عنوان یک رهبر عملی  در سطح شهر سقز خود را نشان داد و در بنیان گذاری سازمان توسعه فرهنگی در این شهر سهم بسزایی داشت.

کاک عبدالله فلاحی نامی آشنا در درون جنبش حق طلبانه حلق کرد بود او از بنیانگذاران سازمان ” کومه له یه کسانی کوردستان” بود.

پس از راهی شدن در تبعید ناخواسته، در انگلستان مقیم شد و به فعالیتهای خود ادامه داد و سر انجام در یکی از بیمارستان های شهر لندن ، قلب بزرگش برای همیشه از تپش باز ایستاد.

ما درگذشت ایشان را به خانواده های فلاحی، کادر ها و اعضای سازمان “کومه له یه کسانی کردستان” و مردم کردستان تسلیت می گوییم.

روابط عمومی

سازمان اتحاد فداییان خلق ایران

۲۲ / ۲ / ۲۰۲۱

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>