نوشته شده در خبرو گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

سازمان انرژی اتمی ایران: پیوست توافق با آژانس محرمانه است

سازمان انرژی اتمی ایران با انتشار بیانیه‌ای درباره توافق سه ماهه با آژانس بین المللی انرژی اتمی و همچنین ادامه “نظارت ضروری” بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران توضیحاتی کرده است. در عین حال، سازمان انرژی اتمی اعلام کرد پیوست این توافق “محرمانه” خواهد بود و منتشر نمی‌شود. همزمان برخی از نمایندگان مجلس نیز از توافق روز گذشته با آژانس انتقاد کرده‌اند.

روز گذشته به دنبال سفر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین ‌المللی انرژی اتمی به ایران و در آستانه ضرب‌الاجل مجلس ایران و آژانس در خصوص یک توافق سه ماه به تفاهم رسیدند.

اکنون در بیانیه سازمان انرژی اتمی ایران در خصوص تفاهم ایران برای ادامه نظارت “ضروری” آژانس آمده است:

“مقصود از تداوم راستی آزمایی و نظارت ضروری که در بند ۲ بیانیه آمده، همانطور که در پیوست توافق شرح داده شده، این است که ایران به مدت سه ماه اطلاعات برخی فعالیت ها و تجهیزات نطارتی را که در پیوست مشخص شده ضبط کرده و نزد خود نگه خواهد داشت. در این مدت، آژانس به این اطلاعات هیچ دسترسی نخواهد داشت و اطلاعات منحصرا نزد ایران باقی می ماند. چنانچه ظرف سه ماه تحریم ها به طور کامل لغو شد، ایران این اطلاعات را در اختیار آژانس می گذارد، در غیر اینصورت اطلاعات برای همیشه پاک خواهد شد.

BBC

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>