نوشته شده در خبرو گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

کاخ سفید: بایدن درباره ایران با متحدان آمریکا رایزنی خواهد کرد

جن ساکی، سخنگوی جدید کاخ سفید روز چهارشنبه اول بهمن ماه نخستین کنفرانس خبری خود را برگزار کرد.

جن ساکی در بخشی از این کنفرانس خبری در پاسخ به پرسشی در خصوص رویکرد جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در قبال ایران گفت که دولت آینده آمریکا به دنبال تقویت و طولانی کردن محدودیت‌های برنامه هسته‌ای ایران از طریق دیپلماسی است.

جو بایدن پیشتر گفته است که اگر ایران به اجرای تعهداتش در چارچوب توافق هسته‌ای موسوم به برجام بازگردد، آمریکا نیز این کار را خواهد کرد.

سخنگوی کاخ سفید اظهار داشت: رئیس جمهور صریح گفته است که به پیگیری از طریق دیپلماسی معتقد است، ایالات متحده به دنبال طولانی کردن و تقویت محدودیت‌های هسته‌ای ایران و رسیدگی به سایر امور مورد نگرانی است.

جن ساکی تصریح کرد: ایران می‌بایست اجرای محدودیت‌های هسته‌ای قابل توجه ذیل توافق را از سر بگیرد تا بتوانیم به روند رو به جلو ادامه دهیم.

سخنگوی کاخ سفید اضافه کرد، انتظار می‌رود که نخستین گفت‌وگوهای جو بایدن با رهبران دیگر کشورها و رهبران جهانی باشد و قطعا این موضوع بخشی از رایزنی او با متحدان و شرکا خواهد بود.

برنامه هسته‌ای ایران هم اکنون یکی از مسائل اصلی پیش روی دولت جو بایدن در عرصه سیاست خارجی آمریکا است.

رادیو فردا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>