نوشته شده در اعلان توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

۱۶ سال حبس برای آرش جوهری را محکوم می کنیم! / اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

آرش جوهری، فعال کارگری ‌و اجتماعی که در شبکه های اجتماعی  در دفاع از حقوق کارگران، زنان و کودکان،  فعالیت می کرد، بیش از سه ماه است که در بازداشت بسر می برد.
آرش جوهری در تاریخ پانزدهم مهر ماه ۹۹  توسط نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران، در خانه خویش بازداشت شد. ماموران بعد از بازرسی خانه، وسایل شخصی از قبیل موبایل، لپ تاپ و برخی مدارک خصوصی وی را ضبط کرده و او را به مکان نامعلوم بردند. طی دوماه اعضای خانواده وی به کلی از سرنوشت او بی خبر بودند. هیچ ارگان و مقامی پاسخگوی پیگیری های آنان نبود. آرش بازجویی های آزار دهنده و طولانی را از سرگذراند و ۲۰  روز را در انفرادی به سر برد. او به اتهامات واهی، بی اساس و کلیشه ای در دادگاه نخست خویش در مجموع به ۱۶ سال حبس محکوم شده است.  او به “ده سال حبس تعزیری بابت اداره کردن دستجات غیر قانونی با هدف برهم زدن امنیت “، “پنج سال حبس تعزیری بابت اجتماع و تبانی”و “یک سال حبس تعزیری بابت فعالیت تبلیغی علیه نظام” محکوم شده است. او پس از اتمام بازجوئی ها به بند چهار اندرزگاه اوین متتقل شد و به سرعت برای او دادگاه برگزار شد. نحوه بازداشت، شیوه بازجویی ، پرونده سازی و صدور حکم سنگین ۱۶ سال زندان برای آرش، نشان می دهد که نیرو های اطلاعاتی جمهوری اسلامی بیش از هر زمان دیگری تلاش دارند که زور و قدرت خود را با به بند کشیدن فعالین اجتماعی به نمایش بگذارند. روزی نیست که در این کشور تعدادی از فعالین کارگری، فرهنگی و مدنی دستگیر نشوند و با اتهامات واهی به زندان های طولانی مدت، شلاق و تبعید  محکوم نگردند.

ما در مقابل این زور گویی های عریان و پایمال کردن حقوق اولیه انسان ها سکوت نخواهیم کرد و صدای اعتراضمان را به جهانیان خواهیم رساند.

ما دستگیری و حکم بی اساس ۱۶ سال زندان برای آرش جوهری را شدیدا محکوم می کنیم و از همه نهادهای کارگری، سازمانهای مدافع حقوق بشر، فعالین کارگری می خواهیم که نسبت به این حکم غیر انسانی اعتراض کنند و برای آزادی آرش جوهری تلاش کنند. باید صدای آرش جوهری و خانواده او باشیم.

آرش جوهری باید فورا و بدون قید و شرط آزاد شود.

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

۱۴ ژانویه ۲۰۲۱

info@workers-iran.org

http://www.workers-iran.org

http://www.etehadbinalmelali.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>