نوشته شده در خبرو گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

اعدام سه زندانی سنی‌مذهب در مشهد / پنج زندانی دیگر در خطر اعدام

حکم اعدام سه زندانی اهل سنت که به اتهام «بَغی از طریق عضویت در گروه سَلَفی حزب ‌الفرقان و عضویت در جبهه همبستگی ملی اهل‌ سنت ایران» به اعدام محکوم شده‌ بودند، اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، اجرای حکم اعدام «حمید راست‌بالا، کبیر سعادت جهانی و محمدعلی آرایش» به صورت ناگهانی بوده و «خانواده آنان از ملاقات آخر محروم بوده‌اند».

طبق این گزارش، این سه زندانی صبح روز پنج‌شنبه ۱۱ دی‌ماه در زندان وکیل‌آباد مشهد اعدام شده‌اند.

این سه نفر سال ۹۴ توسط وزارت اطلاعات بازداشت شدند و سال ۹۸ حکم اعدام آنها صادر شد،‌ ولی خبر صدور احکام آنها مردادماه امسال و پس از تایید احکام اعدام در دیوان عالی کشور رسانه‌ای شد.

در این پرونده، پنج متهم دیگر به نام‌های فرهاد شاکری، عیسی عیدمحمدی، تاج‌محمد خُرمالی، حکیم عظیم گرگیج و عبدالرحمن گرگیج نیز با اتهامات مشابه به اعدام محکوم شده‌اند ولی از سرنوشت نهایی پرونده آنها گزارشی منتشر نشده است.

گروه حزب‌ الفرقان در حد فاصل سال‌های ۷۱ تا ۹۳ در استان‌های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی فعالیت داشت و حکومت ایران این گروه را «تروریستی» می‌داند.

بر اساس گزارش‌های منتشره، «گروه همبستگی ملی اهل سنت ایران» نیز در حد فاصل سال‌های ۷۱ تا ۷۶ فعالیت داشته است.

شبکه جهانی کلمه که گزارش‌های مربوط به اهل سنت را پوشش می‌دهد، نوشته است افرادی که با اتهام عضویت در این گروه به زندان و اعدام محکوم شده‌اند، در آن دوران تنها بین ۱۰ تا ۱۲ سال سن داشته‌اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>