نوشته شده در خبرو گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

آمریکا در اقدامی اعتراضی به بودجه سازمان ملل رأی منفی داد

دولت آمریکا به ریاست دونالد ترامپ در اقدامی نمادین به برنامه بودجه سازمان ملل متحد در سال ۲۰۲۱ رأی منفی داد. این اقدام آمریکا در اعتراض به رویکرد این سازمان در برابر ایران و اسرائیل انجام شده است.

دولت دونالد ترامپ در آمریکا در اعتراض به به رویکرد سازمان ملل متحد در برابر ایران و اسرائیل به بودجه سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری این سازمان رأی منفی داد.

در جریان این رأی‌گیری در نیویورک ۱۶۷ کشور عضو این سازمان به این بودجه رأی مثبت دادند و تنها کشوری که با آمریکا با رأی منفی همراهی کرد اسرائیل بود.

آمریکا می‌گوید، در پاسخ به موضع به زعم این کشور “ضد اسرائیلی” سازمان ملل و عدم حمایت این سازمان از بازگشت تحریم‌ها علیه ایران به این بودجه رأی منفی داده است.

آمریکا که در سال ۲۰۱۸ از توافق اتمی با ایران بیرون آمد مردادماه سال جاری تلاش کرد، با تصویب قطعنامه‌ای در شورای امنیت تحریم‌ تسلیحاتی ایران را تمدید کند. اما با عدم پیروی ۱۳ عضو از ۱۵ عضو شورای امنیت این تلاش با شکست مواجه شد.

کلی کرافت، سفیر آمریکا در سازمان ملل در توییتی از شکست سازمان ملل در بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران ابراز تأسف کرد و گفت که رژیم ایران از “بی‌عملی سازمان ملل” برای گسترش “نفوذ خشونت‌آمیز خود، دامن ‌زدن به نفاق و گسترش تروریسم در سراسر منطقه” استفاده می‌کند.کرافت همچنین در توییت دیگری به اختصاص بودجه به کنفرانس دوربان آفریقای جنوبی علیه نژادپرستی معترض شده است.سفیر آمریکا در سازمان ملل با تأکید بر این که آمریکا همواره “بزرگ‌ترین و قابل اعتماد‌ترین شریک” سازمان ملل بوده و تعهدش نیز تغییر نخواهد کرد تأکید کرد که با این حال این کشور حاضر به حمایت از فرایند دوربان که “برای تفرقه و نه برای وحدت طراحی شده” نخواهد بود.

آمریکا می‌گوید، از کنفرانس دوربان برای حمله به اسرائیل استفاده می‌شود. آمریکا و اسرائیل در سال ۲۰۰۱ کنفرانس دوربان در آفریقای جنوبی را به دلیل تشبیه صهیونیسم به نژادپرستی در پیش‌نویس سند اصلی این کنفرانس ترک کردند.

ایالات متحده با فاصله بسیاری از سایر کشورها اصلی‌ترین تأمین‌کننده بودجه سازمان ملل متحد است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>