نوشته شده در اعلامیه ها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

اعدام روح الله زم را محکوم می کنیم / کمیته مرکزی سازمان اتحاد فداییان خلق ایران

در سحرگاه شنبه ۲۲ آذر روح الله زم موسس و مدیر کانال تلگرامی ” آمد نیوز” بدار آویخته شد. این عمل جنایتکارانه  تنها چهار روز پس از تایید حکم اعدام او در دیوان عالی کشور و در حالتی که خود او تا آخرین لحظات ازاین تایید حکم بیخبر بود صورت گرفت. روح الله زم که پناهندگی کشور فرانسه را داشت در مهرماه سال ۱۳۹۸ با سفر به عراق در دامی که نیروهای امنیتی  و سپاه پاسداران برای او گسترده بودند، افتاد و سپس تو سط این آدمکشان و آدم ربایان به ایران برده شد. وی  بلافاصله تحت  شکنجه ، فشار و بازجویی قرار گرفت و مطابق  شیوه رایج  دستگاه امنیتی- قضایی ایران مجبور به اعترافاتی علیه خود شد و پس از محاکمه در یکی از بیدادگاهای رژیم محکوم به اعدام شد.

ربودن، آزار و شکنجه ، گرفتن اعترافات اجباری و در نهایت اعدام این فعال رسانه ای بار دیگر نشانگر آنند که  حکومت اسلامی  برای بقای عمر ننگین خود ازهیچ جنایتی فروگذار نیست.

در شرایطی که خیزش ها و اعتراضات مردمی ستون های این حکومت سرکوبکر و ضد بشری را به لرزه درآورده است، سران آن به عبث می پندارند که  با تداوم اعدام مخالفین و معترضان می توانند با ایجاد ترس و وحشت در سطح جامعه مانع ازگسترش مبارزات فعالین سیاسی ، مدنی و توده های مردم شوند. غافل از آنکه هر کدام از این اعدامها ی دردناک، دشنه و زخمیست که برپیکر و وجدان عمومی جامعه فرود می آید و از پی این زخم و درد، هزاران نفردیگر به صف مبارزین و مخالفین حکومت اسلامی می پیوندند وعزم و اراده مردم برای ازمیان برداشتن این رژیم ضد انسانی راسخ تر می شود.

ما  قاطعانه  و همصدا با سازمانها، احزاب و جریانات سیاسی و تمامی کسانی که  از حقوق بشر، حرمت انسانی و همچنین برای لغو مجازات ضد انسانی اعدام مبارزه می کنند، اعدام جنایتکارانه   روح الله زم را محکوم می کنیم.

 

  کمیته مرکزی سازمان اتحاد فداییان خلق ایران

یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹  / ۱۳ دسامبر ۲۰۲۰

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>