- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

آبان خونین ۱۳۹۸، نقطه عطفی در مبارزات مردم ایران،صفحه سیاه دیگری بر کارنامه جنایت بار حکومت اسلامی/ سازمان اتحاد فداییان خلق ایران

Posted By admin On آذر ۱, ۱۳۹۹ @ ۸:۲۸ ق.ظ In اعلامیه ها | No Comments

[1]یک سال از خیزش مردم در آبان ۹۸ می گذرد. افزایش قیمت بنزین در روزهای پایانی  آبان ماه سال گذشته چونان  جرقه ای،  نارضایتی های انباشت شده زحمتکشان  را در سرتاسر ایران  به آتش کشید. مردم در شهرهای کوچک و بزرگ به کف خیابانها آمده و اعتراض خود به  سالها ستم و تبعیض، فشارهای اقتصادی و معیشتی، اختناق، سرکوب و زندان را با سر دادن شعارعلیه سران حکومت وشخص خامنه ای به نمایش گذاشتند. پاسخ رژیم جنایتکار و سرکوبگر اسلامی به این اعتراض بر حق،  رگبار مسلسل ، کشتار و دستگیر های وسیع بود. با فرمان مستقیم خامنه ای، ولی فقیه، معترضان  آماج گلوله های پاسداران، بسیجی ها و سایر نیروهای امنیتی و سرکوبگر حکومت اسلامی قرار گرفته و کف خیابانهای ایران و نیزارهای اطراف ماهشهر به خون مردم و جوانان معترض و جان به لب رسیده  آغشته گردید.  رژیم با قطع اینترنت در۲۵ آبان،  روز دوم اعتراضات ، کوشید ادامه کشتار وحشیانه مردم از چشم جهانیان پنهان بماند. با این وجود این جنایت نیز هم چون سایر جنایاتی که این حکومت طی ۴۲ سال مرتکب شده است، در پرده نماند و بار دیگر و اینبارنیز به بهای جان، زخمی شدن و اسارت هزاران انسان ثابت شد که این رژیم  نه تنها پاسخگوی خواست های برحق مردم نیست بلکه برای بقای جنایتکارانه خود، از کشتار وسیع مردم دریغ نمی کند. ماهیت و چهره کریه حکومت اسلامی، سالیان سال است که برای نیروهای مترقی و انقلابی عیان و آشکار می باشد اما کشتار هولناک آبان ۹۸ همچون دی ماه ۹۶ ، آزمون  دیگری بود در افشای آنانی که هنوز بر ضریح این امامزاده دخیل بسته و با تزویر می کوشند، بر چشمان باز و نگاه آگاه مردم ، خاک بپاشند.

با گذشت یک سال هنوز آمار واقعی کشته شدگان، زخمی ها و دستگیر شدگان در دست نیست. بر اساس گزارش خبرگزاری رویتر به نقل از منابع دولتی ایران که نامشان فاش نشده است، حدود  ۱۵۰۰ نفر کشته،  تعداد بسیاری زخمی و  بیش از ۷۰۰۰ نفر دستگیر و زندانی شده اند. سازمان عفو بین الملل با انتشار اسامی که تاکنون دریافت کرده،  تعداد کشته شدگان را حداقل ۳۰۴ نفر ارزیابی کرده است. این سازمان  اخیرا با هدف جمع آوری مدارک و اسناد ومستند سازی در جهت حقیقت یابی و فراهم کردن زمینه دادخواهی در اشکال مختلف  آن،  وب سایتی را با عنوان « اینترنت خاموش، کشتار بیصدا»  به راه انداخته است. این وب سایت ضمن تاکید بر آنکه هنوز تعداد واقعی جانباختگان عیان نشده است، یاد واره ای از کشته شدگان آبان ۹۸ و تعدادی ویدئو که صحت آنان،  توسط  واحد تأیید دیجیتال عفو بین الملل  تایید شده اند  را با قید زمان و مکان  در دسترس همگان قرار داده است. این ویدئوها بخوبی نشان می دهند که نیروهای مسلح رژیم، عامدانه به معترضان غیر مسلح  و رهگذران شلیک کرده و آنها را مورد خشونتهای مختلف قرار می دهند.

طی  یک سالی که از کشتار آبان ۹۸ می گذرد، با وجود اعمال فشار بر بازماندگان، تعدادی از خانواده ها دست از اعتراض به این جنایت و دادخواهی برنداشته اند. برخی از آنان از جمله  پدرو عموهای  پویا بختیاری بازداشت شده و مورد آزار و فشار قرار گرفته اند تا  مجبور به انکار ریختن خون عزیزانشان بدست بسیج، سپاه و سایر نیروهای امنیتی  شوند. برخی دیگر از خانواده ها و بازماندگان با هراس از دستگیری سایر فرزندان و اعضاء خانواده، سکوت برگزیده اند اما تردیدی نیست که این سکوت شکسته خواهد شد و آنان نیز به صف دادخواهان خواهند پیوست. دراین میان،  وظیفه تمامی نیروها و سازمانهای سیاسی، مترقی و دمکرات  و تمامی آنانی که به اشکال مختلف برای رهایی کشور ایران از قید این حکومت توتالیتر و مذهبی مبارزه می کنند، همراهی و پشتیبانی از این خانواده ها و بازماندگان  در روند سخت و دشوار دادخواهی می باشد.

هرچند خیزش مردم در آبان ماه گذشته با قساوت تمام سرکوب گردید اما صدها هزاران ایرانی دیگر به صف عظیم مخالفان حکومت اسلامی پیوستند. پس از این کشتار و علی رغم  بختک ویروس کرونا ، کارگران و زحمتکشان ، زنان، دانشجویان ، نویسندگان و در یک کلام فعالین مدنی و سیاسی از مبارزه پیگیرانه خود دست برنداشته و با وجود خطر دستگیری، زندان و شکنجه همچنان با اشکال گوناگون، به اعتراضات خود ادامه می دهند.

 حکومت جنایتکاراسلامی  و در راس آن خامنه ای جلاد، بخوبی می  داند که مردم بدنبال این سرکوب، مرعوب نشده اند و آتش تنفر و انزجار از رژیم  در وجود میلیونها ایرانی همچنان زنده و شعله ور می باشد وآنان در انتظار فرصتی هستند که باردیگر به کف خیابانها آمده و رساتر بانگ بردارند که  این حکومت ضد بشری را نمی خواهند!

 

پایدار و پر تداوم باد مبارزات مردم ایران

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی ایران

سازمان اتحاد فداییان خلق ایران

جمعه  ۳۰ آبان ۱۳۹۹ / ۲۰ نوامبر ۲۰۲۰


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/?p=28104

URLs in this post:

[1] Image: http://www.etehadefedaian.org/wp-content/uploads/2020/11/05c6d119-8d39-42c6-ab1b-8c56eb3626063.jpg

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.