نوشته شده در اعلان توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

فراخوان به تجمع در برلین، در همبستگی با خیزش آبان۹۸ /کمیته دفاع از زندانیان سیاسی ایران- برلین

یک سال از خیزش آبان دراعتراض به گران شدن  قیمت بنزین  گذشت. خیزشی که در آن  به روایت  رویترز هزار و پانصد نفر نفر کشته شده اند. حد اقل بیست و هفت نفر از جان‌باختگان کودکانی بودند که به دست تک‌ تیراندازان رژیم جنایتکار به خاک افتادند. بنا به گزارشات منتشره هشت زار و ششصد نفر نفر توسط دستگاه های امنیتی رژیم بازداشت شدند . تعدادی از  اسرای زخمی خیزش آبان بر اثر جراحات وارده در گذشتند و اجساد شکنجه شده تعداد دیگری در چند شهر ایران پیدا شد. ده‌ها نفر از دستگیر شدگان خیزش دیماه  نود و شش و آبان نود و هشت در بیدادگاه‌های نظام به اعدام محکوم شده‌ اند. هم اکنون آنان و همه زندانیان سیاسی تحت شکنجه های جسمی و روانی برای گرفتن اعترافات اجباری قرار دارند و خواست آزادی همه زندانیان سیاسی در کنار خواست نان  و آزادی در صدر مطالبات جنبش‌های طبقاتی و اجتماعی و مدنی شهروندان ایران قرار گرفته است.

جمهوری اسلامی در مجموعه‌ای از بحران ها‌ بسر می برد، عامل اساسی این بحران‌ها کلیت نظام جمهوری اسلامی واتخاذ سیاست‌های ارتجاعی اش در بیش از چهاردهه، با تکیه بر ابزار سرکوب در برابر مطالبات برحق مردمی در داخل و مداخله و ماجراجوئی در کشورهای منطقه برای اعمال نفوذ در این کشورها و نقض حق تعیین سرنوشت آنها است.  تحریم‌ها در کنار فساد نهادینه، استثمار وحشیانه، غارت و چپاول، تبعیض و گرانی باعث تشدید روز افزون فقر و گرسنگی اکثریت مردم ایران شده است. رژیم با ترس از گسترش جنبش های  توده ای و ناتوان از پاسخگوئی به آنها با ایجاد رعب و وحشت  برای پیشگیری از جنبش های اعتراضی، در ماه های اخیر تعداد بیشتری از فعالین سیاسی و اجتماعی از جمله  کارگران ، زنان ، معلمان، خبرنگاران، دانشجویان و نویسندگان را بازداشت کرده است که در خطر شکنجه و ابتلاء به بیماری کرونا قرار دارند.

مبارزه پیگیرانه  کارگران و تهی دستان شهری ، زنان، ملیت‌ها، معلمان، دانشجویان، بازنشستگان… در اشکال متنوع برای تشکل یابی و در راستای تقویت پیکار برای  بهبود وضعیت معیشتی  و آزادی ادامه دارد. بازداشت های فزاینده اخیر  فعالین کارگری، نویسندگان، خبرنگاران، فعالین جامعه مدنی، مدافعین زبان مادری و فعالین محیط زیست را اساسا باید با هدف جلوگیری از پیوند این نیروها و وحشت رژیم از ادامه خیزش دی و آبان ارزیابی کرد. ما ضمن پشتیبانی از جنبش های اجتماعی خواهان لغو مجازات اعدام وآزادی بدون قید و شرط همه زندانیان سیاسی خصوصا دستگیر شده گان خیزش دیماه  نود و شش و آبان نود و هشت هستیم و تلاش میکنیم که با انعکاس مبارزات جاری در ایران، حمایت افکار عمومی جهان را به دفاع از این مبارزات جلب کنیم.

در این راستا، همراه با دیگر تشکلهای دموکراتیک و چپ در خارج از کشور  گرد هم می‌آییم و از همه آزادیخواهان  جهان دعوت می کنیم تا باهم از مبارزات  جنبش نان و آزادی شهروندان ایران علیه نظام جمهوری اسلامی حمایت کنیم  وصدای دادخواهی مردم باشیم.

زندانی سیاسی آزاد باید گردد!

اعدام، شکنجه، سرکوب ملغی باید گردد!

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی ایران!

زنده باد آزادی، دمکراسی و برابری!

برگزارکنندگان در برلین:

کمیته دفاع از زندانیان سیاسی ایران- برلین

۹۸

 

زمان تجمع در برلین : شنبه ۱۴ نوامبر ٢۰٢۰ برابر با ٢۴ آبان ۱۳٩٩ ساعت ۱۴

مکان:ایستگاه  Ku’damm Eck, U9- Kurfürstendamm

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>