نوشته شده در بین المللی توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

دست درازی های ایران ، ارزش های غربی ما را تهدید میکند

روزنامه پارُل ۵ اکتبر ۲۰۲۰، مقاله ای از بارت کُلارد ( Bart Collard) جرم شناس , دانش آموخته دانشگاه لیدن، محقق در ” نقش ایدئولوژی در تروریسم اسلامی ”
دولت هلند باید رژیم ایران را با قدرت محکوم کند ، وی میگوید : با استبداد باید مبارزه کرد و از آن اعلام انزجار نمود نه به آن احترام گذاشت.
در شب ۲۵ سپتامبر ، جلسه ” شب دیکتاتور ” برگزار گردید، که این بار موضوع بحث ” دست درازی تهران ” نام داشت، که ضمن آن به سه نمونه آن اشاره شد : ترور علی معتمد۱ در شهر المره در سال ۲۰۱۵، ترور احمد مولا نِِیسی در لاهه سال ۲۰۱۷ و بلاخره در سال جاری در شهر لئوواردن که طی آن صادق زرزا (از فعالین حزب دمکرات کردستان ایران ) بشدت مجروح شد .
کیوان شهبازی ، روانشناس فرهنگی ( cultureel psycholoog) , در این شب ، به این موضوع اشاره کرد که رژیم ایران در سالهای گذشته ۶۰ تن از مخالفینش را در خاک اتحادیه اروپا بقتل رسانده است .
همچنین ” یله فان بورن” (Jelle van Buuren) کارشناس اطلاعاتی معتقد است ، که چه برای ایران و چه برای هلند ، شهروندان عادی چیزی بیش از مهره های شطرنج، در دنیای بزرگ سیاست بحساب نمیایند.
به عقیده کیوان شهبازی ، دولت هلند با تمام توان خود میکوشد که ارتباط ایران با این حملات تروریستی را کتمان کند ، زیرا در صورت فشار مطبوعات و همچنین فشار افکار عمومی ، آنها بازنده هستند.
دو هفته قبل، وزارت دادگستری هلند اعلام کرد که هیچ رابطه ایی بین رژیم ایران و حمله تروریستی به “صادق زرزا ” وجود نداشته است .
شهبازی معتقد است که این امر مربوط به وزارت دادگستری نمی باشد، در اینمورد باید ارگانهای امنیتی و اطلاعاتی نظر بدهند و وظیفه دادگستری تنها در این حد است که بگوید که چه کسی قاتل است ، وی همچنین در رابطه با ترور علی معتمد در سال ۲۰۱۵ میگوید که از کارآگاهان جنایی خواسته شده بود که تنها در حد یافتن قاتل تحقیق کنند و بیش از آن مجاز به پیگیری نبودند ، در حالیکه آنها با ابتکار عمل خود ، به کارگزار قتل که کسی نبوده جز ” نوال اف ” (Naoufal F.- Alias Noffel) ، عضو باندهای مافیایی مراکشی در هلند رسیدند . طبق گزارش سالانه نهاد اطلاعاتی- امنیتی هلند در سال ۲۰۱۸ ، نوال تنها یکی از عاملین و آمر این جنایت رژیم ایران بوده است و این در حالیست که به علت کم توجهی خبرنگار جنایی ، ” Paul Vugt ” و همچنین ” Ulysse Ellian ) عضو حزب VVD ( حزبی که جناح غالب در دولت ائتلافی هلند است و نخست وزیر ، مارک رُته ( Mark Rutte) , رهبر آن است ) ، این پرونده بمثابه یک انتقامگیری درون مافیایی به بایگانی سپرده شده است، در حالیکه این جنایت بک عملیات ایذایی توسط رژیم ایران بوده است .
دولت ما باید بیدار شود، نه آنگونه که ” سیخرید کَخ ( Sigrid Kaag ) وزیر تجارت خارجی هنگام ملاقاتش با حسن روحانی در تهران با روسری ظاهر شد و این عمل خود را که چیزی بیش از یک تحقیر اخلاقی نبود ، مصلحت تجاری نامید، در حالیکه ما باید متوجه باشیم که رژیم ایران، چه از طریق ایدئولوژی ، چه مستقیم، ارزش های اجتماعی ما را تهدید میکند .
فشار از پایین -
” فان بورِن ” کارشناس اطلاعاتی در رابطه با تهدیدها و تهاجمات رژیم ایران میگوید: ما به حرکت جمعی از سوی خانواده ها ( قربانیان) ، وکلا ، خبرنگاران و اندیشمندان نیاز دادیم ، زیرا بزعم کیوان شهبازی، مطبوعات هلند تمایلی به نوشتن در مورد ” دست درازی ” های ایران ندارند.
آقای شهبازی معتقد است که رژیم ایران تا عمق جامعه ما دست درازی کرده است، وی میگوید : علیرغم ارعاب و تهدید، به افشاگری خویش علیه رژیم ایران ادامه خواهد داد ، وقتی که می شنویم چگونه رژیم ایران، زنان را مورد آزار و اذیت قرار میدهد ، برای رژیم های اقتدار گرایی چون ایران، نباید جایی در دنیا باشد ، استبداد قابل احترام نیست و باید افشا و طرد شود .
۱- محمد رضا کلاهی صمدی .
ششم اکتبر ۲۰۲۰
برگردان – علی جاوید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>