نوشته شده در اعلان توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

جنایتی دیگرواعدامی نوین در شرف انجام است

اعدام در ایران انسان می بلعد، خون می آشامد. آینده جوانان را تخریب می کند، سرمایه های آتی را منهدم می سازد، انسانهای آزاده را به کام نیستی می کشاند . هنوز شیون و اشکهای مادر نوید افکاری در شیراز بر روی گونه هایش خشک نشده است، هنوز خشم مردم شیراز و باقی بخشهای ایران در دل و جان سبک نشده است، هنوز بار اندوه بر دوشها و دلها از رمق نیفتاده است که با جنایتی زودرس روبرو شده ایم . این بار دستگاه سرکوب و جنایت جمهوری اسلامی در کردستان که هیچگاه از حرکت باز نایستاده است میخواهدانسان دیگری رااز سرراه خود بردارد .

دژخیمان رژیم قصد دارند خانواده ای دیگر را بی سرپرست نمایند، فرزندانی را بی پدر سازند تا ماشین سرکوب رژیم جهل وجنایت و نادانی بدون وقفه درمسیرویرانگری و کشتار پیشروی کند. به گفته همسر حیدر قربانی، این شخص در کریدورمرگ قرارگرفته است و هرآن امکان اعدام وی وجود دارد . حیدر قربانی در سال ١٣٩۵ در شهر سنندج دستگیر شد و وزارت اطلاعات برایش پروه نده سازی کرد و مثل همیشه دست قاضی را اگر انسان مستقل و با اراده ای هم باشد می بندد و امر دفاع را از جانب وکیل مدافع با دشواری فراوان روبرو می سازد .
جمعیت کردهای مقیم فرانسه همه مراجع وجریانات طرفدارحقوق بشر، دبیرکل سازمان ملل متحد، شورای حقوق بشر و کمیسر عالی حقوق بشراین سازمان و همه مراجع بین المللی و کلیه انسانهای آزادیخواه را به اقدام عاجل برای جلوگیری از اعدام حیدرقربانی و آزادی زندانیان سیاسی در ایران فرامی خواند. همچنین از همه محافل حقوق بشر ایران درخواست می نماید کمپینی برای جلوگیری ازاعدام این شخص و پاسخگویی به درخواست یاری همسرش به راه اندازند.
جمعیت کردهای مقیم فرانسه
بیستم سپتامبر ٢٠٢٠
سی شهریور ١٣٩٩

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>