نوشته شده در گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

گزارشی از تجمع اعتراضی به اعدام نوید افکاری و در مخالفت با شکنجه و اعدام (پاریس)

ر پی فراخوانی برای اعتراض به شکنجه و اعدام، و برای آزادی زندانیان سیاسی در عصر شنبه ۱۹ سپتامبر، گردهمائی اعتراضی ای درمیدان حقوق بشر-تروکادرو-در شهر پاریس برگزار شد. دراین گردهمائی که بنا به دعوت سه تشکل دموکراتیک،انجمن زندانیان سیاسی وعقیدتی-پاریس، جمعیت کردهای مقیم فرانسه و هماهنگی ایرانیان- پاریس(در اعتراض به شکنجه و اعدام)، برگزار شده بود بیش از دویست تن از ایرانیان ساکن پاریس،از طیف های مختلف، شرکت کردند.

در این فراخوان که خطاب به «هموطنان، محافل دموکرات و آزادیخواه ساکن فرانسه» منتشر شده بود آمده بود که «کشور ما ایران در شرایط بس حساسی بسر می برد. رژیم جمهوری اسلامی هردم بیش از گذشته در بحران فرو رفته و….ترس از خیزش توده های وسیع ومیایونیِ مردمِ به تنگ آمده بر علیه نظام حاکم، همه سران رژیم را فرا گرفته است. در مقابله با امواج عظیم نارضایتی وبرای تداوم عمر ننگین نظام است که حکومتگران بیش از گذشته به ابزار سرکوب و کشتار شریف ترین فرزندانِ مردم پناه برده اند….تیغ تبعیض و سرکوب تمام اقشار کشور، ازشمال تاجنوب و از شرق ت اغرب، و شهر ها وروستا ها را فراگرفته است…».

دوشعار بزرگ «نه،به جمهوری اسلامی ایران» به زبان های فارسی و فرانسه، که بر روی دو پرچم رنگی نوشته شده بود در برابر حاضرین در گردهمائی بر روی زمین پهن شده بود.پلاکارد ها،شعارها و تصاویر مختلفی که در چهار گوشه تجمع نصب شده بود به همراه متن هائی که درفواصل مختلف درگردهمائی به زبان فرانسه خوانده شد همگی منعکس کننده خواست های شرکت کنندگان بود.تصویر بزرگی از زنده یاد نوید، به همراه با جمله تاریخی وی چندی قبل از اعدام مبنی براینکه«این ها طنابی برای دارزدن دارند،دنبال گردنی می گردند!» حالت خاصی به تجمع بخشیده بود و توجه همگان،از جمله فرانسوی ها و توریست های حاضر، را به شدت جلب می کرد. درگوشه ای دیگر تصویرها و اسامی همه زندانیان سیاسی، با عقاید و نظرگاه های مختلف، که حکم اعدامشان در بیدادگاه های رژیم اسلامی صادر شده، قرار داشت. پلاکارد و دست نوشته های مختلفی به همراه عکسها و اسامی زندانیان سیاسی، از جمله خانم ها ستوده ،محمدی آقلیان و جلیلیان و…وآقایان عظیم زاده، عبدی و….دردست شرکت کنندگان به چشم می خورد. فضای حاکم بر گردهمائی در شرایطی که اعدام جنایتکارانه قهرمان کشتی نوید افکاری، صدور حکم اعدام برای شماره دیگری از شریف ترین فرزندان مردم و نیز وضعیت سخت و جانفرسای زندانیان سیاسی بازتاب وسیعی در افکار عمومی جوامع اروپائی داشته است، تا بدان حد که سفر پیش بینی شده هفته اخیر ظریف نماینده سیاست خارجی حکومت ملاها به سه کشور اصلی اتحادیه اروپا از سوی این سه کشور لغو شد، همدردی مردمان زیادی را بخود جلب می کرد.

درجریان گردهمائی، همزمان با خواندن متن هائی در زمینه محکومیت حکومت اسلامی و فریاد کردن خواست های حیاتی مبنی بر قطع شکنجه، لغوحکم غیرانسانی اعدام، آزادی تمامی زندانیان سیاسی ورفع تبعیض میان شهروندان، حاضرین در گردهمائی، گل های از قبل آماده شده را به یاد نوید افکاری و به احترام همه قربانیان رژِیم جهل و جنایت و تبعیض حکومت اسلامی در پای تصویربزرگ نوید قراردادند. این گردهمائی در وقت مقرر، ساعت ۱۷.۳۰، در فضایی آکنده از شور و تاثر پایان گرفت.

هیئت مسئولین برگزار کننده تظاهرات
شنبه ۱۹ سپتامبر ۲۰۲۰ برابر با ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>