نوشته شده در خبرو گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

پومپئو: قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را هفته آینده مطرح می‌کنیم

مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه ۱۵ مرداد گفت که ایالات متحده هفته آینده در شورای امنیت سازمان ملل خواستار رای گیری درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران خواهد شد.

مایک پومپئو در یک نشست خبری اظهار داشت، ماموریت شورای امنیت سازمان ملل متحد حفظ صلح و امنیت بین‌المللی است و در صورتی که این شورا اجازه خرید و فروش آزادانه سلاح را به حکومت شماره یک حامی تروریسم بدهد، کاملا این ماموریت خود را به سخره گرفته است.

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه تاکید کرد که واشینگتن از یک سال پیش تاکنون برای تمدید تسلیحاتی ایران، دیپلماسی را در پیش گرفته است.

مایک پومپئو تصریح کرد: ما اجماع (دو حزب دموکرات و جمهوریخواه) در کنگره را در این زمینه داریم. ۱۳ سال است که اعضای شورای (امنیت سازمان ملل) در این زمینه اجماع دارند. پیشنهادی که ما در این زمینه ارائه کرده‌ایم٬ کاملا منطقی است.

وی اضافه کرد: چه از این طریق و چه مسیر دیگر، مطمئنیم که تحریم تسلیحاتی ایران، تمدید خواهد شد.

خبرگزاری بلومبرگ هم در همین روز گزارش داده بود که ایالات متحده قطعنامه جدیدی را با درخواست تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران به اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه کرده است.

طبق این گزارش، این قطعنامه از کشورهای عضو سازمان ملل می‌خواهد که از فروش یا خرید هرگونه سلاح از ایران پرهیز کنند.

این قطعنامه همچنین از کشورها می‌خواهد که در رابطه با ایران از ارائه هرگونه آموزش فنی، منابع یا خدمات مالی، مشاوره، یا هرگونه کمک به تأمین، فروش، انتقال، ساخت، نگهداری، یا استفاده از جنگ‌افزار خودداری کنند.

خبرگزاری بلومبرگ خاطرنشان می‌کند که متن این قطعنامه دقیقاً مشابه با قطعنامه‌ای است که ایالات متحده در ماه ژوئن، کمتر از دو ماه پیش، ارائه کرده بود و این نشان می‌دهد که دولت ترامپ از درخواست متحدان و مخالفان خود در شورای امنیت برای ایجاد تغییر در متن پیروی نکرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>