نوشته شده در خبرو گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

سفیر ایران در مسکو: تهران مایل به خرید تسلیحات از روسیه است

کاظم جلالی سفیر ایران در مسکو می‌گوید که تهران مایل به خرید تسلیحات دفاعی از روسیه است.

به گزارش خبرگزاری تاس، آقای جلالی روز سه‌شنبه ۳۱ تیرماه گفته است مذاکراتی میان دو کشور برای تعیین نیازهای دفاعی ایران انجام خواهد شد.

اظهارات سفیر ایران در مسکو در حالی بیان می‌شود که تحریم تسلیحاتی ایران بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل ۲۷ مهرماه امسال فرا می‌رسد، اما آمریکا می‌گوید در تلاش است که این تحریم‌ها تمدید شود.

اتحادیه اروپا نیز گفته است که فروش تسلیحات به ایران را برای چند سال به تعویق خواهد انداخت.

آمریکا همچنین می‌گوید چین و روسیه به این دلیل مخالف تمدید تحریم تسلیحاتی ایران هستند که می‌خواهند به تهران سلاح فروخته و کسب درآمد کنند.

آقای جلالی همچنین گفت بهتر است کشورهایی مانند روسیه، چین و ایران که از سوی آمریکا تحریم شده‌اند، ائتلافی برای شکستن تحریم‌ها ایجاد کنند.

این اظهارات در حالی است که خود چین و روسیه نیز از تحریم‌های آمریکا علیه ایران پیروی می‌کنند و چین واردات نفت از ایران را حدود ۹ برابر کاهش داده و در ماه‌های گذشته به ۸۲ هزار بشکه در روز رسانده است.

شرکت‌های نفتی روسی نیز قراردادهای خود با ایران برای توسعه میادین نفت‌وگاز کشور را لغو یا معلق کرده‌اند.

رادیو فردا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>