- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

آزاد کنید! / کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

Posted By admin On تیر ۲۷, ۱۳۹۹ @ ۴:۵۴ ب.ظ In اعلامیه ها | No Comments

[1]بدنبال تائید حکم اعدام سه تن از معترضان تظاهرات سراسری آبان ۹۸، امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی از بازداشت شده گان این اعتراضات در «دیوان عالی کشور»، موجی از انزجار و اعتراض به این احکام ناعادلانه در شبکه‌های اجتماعی ایران به راه افتاد.  کاربران توییتری با هشتگ «اعدام نکنید» کارزاری را در مخالفت با این احکام براه انداختند. این کارزار با سرعتی بی سابقه، شبکه‌های اجتماعی ایران را به تسخیر خود درآورد و در فاصله کوتاهی بیش از پنج میلیون کاربر توییتری با پیوستن به این هشتگ، به این حکم اعدام اعتراض کردند.

این اعتراض مرزهای ایران را درنوردید و ظرف چند ساعت به ترند جهانی توییتر تبدیل شد و برخی از چهرهای سیاسی کشورهای مختلف با آن همراهی کردند. دامنه وسیع مخالفت و اعتراض مردم،  دستگاه قضائی را به تناقض گوئی کشاند. چند خبرگزاری  گفتند که به دستور رئیس قوه قضائیه  اجرای حکم اعدام متوقف شده است و سپس “میزان” خبرگزاری قوه قضاییه ایران آن را تکذیب کرد. از سوی دیگر وکلای پرونده سه معترض محکوم به اعدام  می‌گویند روز چهارشنبه به آنان اجازه دسترسی  به پرونده داده شده و امیدوار هستند بتوانند حکم اعدام را نقض کنند.

واکنش اعتراضی میلیونی مردم به خبر اعدام این سه جوان و خواست توقف حکم اعدام، که نشانگر خشم فرو خفته  آنان می باشد، حکومت را در موقعیت بی سابقه ای قرار داده است.

از یک سو پذیرش خواست مردم و لغو حکم اعدام به معنی عقب‌نشینی در مقابل مردم است و این برای حکومتیان بسیار نامطلوب  می باشد و حداقل بخشی از آنها حاضر به هضم آن نیستند. از سوی دیگر بی‌توجهی به این اعتراض گسترده یقینا موقعیت شکننده حکومت درجامعه ایران را متزلزل و شکننده ‌تر خواهد کرد.

هم صدایی گسترده مردم ایران با هشتگ «اعدام نکنید» بیانگر ظرفیت جامعه در مخالفت با اقدام غیر انسانی اعدام می باشد و دریغ آنکه این ظرفیت در اعتراض به اعدام دو زندانی سیاسی کرد ، صابرشیخ عبدالله  و دیاکو رسول زاده که چند روز پیش به جوخه اعدام سپرده شدند، بکار گرفته نشد!

بدون تردید، تداوم همراهی با این موج گسترده مخالفت با اعدام،  بیش از پیش حکومت را در موقعیت دشواری قرار میدهد.

 اکنون زمان آن رسیده است که نه تنها بایستی با حکم اعدام مخالفت کرد بلکه باید خواستار آزادی این سه تن وهمه زندانیان سیاسی شد.

هم میهنان

با پیوستن به هشتگ «اعدام نکنید» به مخالفت باحکم اعدام برخیزیم و با شعار «آزاد کنید»، کارزار گسترده ای را برای آزادی زندانیان سیاسی به راه اندازیم.

نه به اعدام

زندانی سیاسی آزاد باید گردد

کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

جمعه ۲۶ تیرماه ۱۳۹۹ /  ۱۷ ژوئیه ۲۰۲۰

 


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/?p=27269

URLs in this post:

[1] Image: http://www.etehadefedaian.org/wp-content/uploads/2020/07/زندانی.jpg

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.