نوشته شده در خبرو گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

واکنش وزیر خارجه اسرائیل به انفجار نطنز: کارهایی می‌کنیم که بهتر است ناگفته بماند

گبی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل، در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره انفجار اخیر در تاسیسات هسته‌ای نطنز در ایران، دخالت اسرائیل در این حادثه را تایید نکرد اما گفت “ما کارهایی می‌کنیم که بهتر است ناگفته بماند.”

آقای اشکنازی روز یکشنبه ۱۵ تیر جلوگیری از دستیابی ایران به توانایی هسته‌ای را “سیاست بلندمدت” اسرائیل توصیف کرد و بار دیگر ایران را تهدیدی علیه موجودیت اسرائیل دانست.

هم‌زمان بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل درباره انفجارها و آتش‌سوزی‌های اخیر ایران گفته است که هر اتفاق مشکوکی که در ایرانی می‌افتد “لزوما” کار اسرائیل نیست.

آقای گانتس درباره انفجار در تاسیسات هسته‌ای نطنز به رادیو اسرائیل گفت “این سیستم‌ها پیچیده هستند و بازدارنده‌هایی با ایمنی بالا دارند. من مطمئن نیستم که آنها (ایرانی‌ها) همیشه بدانند که چطور باید از آنها نگهداری کنند.”

بامداد پنجشنبه، ۱۲ تیر انفجاری در یکی از ساختمان‌های مرکز مونتاژ سانتریفیوژهای ایران در نطنز رخ داد. چند روز قبل از آن انفجار دیگری در منطقه خجیر در شرق تهران رخ داد که گفته شد به یکی از مراکز توسعه موشکی ایران آسیب زده است. روز شنبه ۱۴ تیر هم یک نیروگاه‌های برق در حوالی شهر اهواز آتش گرفت.

bbc

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>