- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران: قطعنامه جدید هیچ تعهدی برای ما ایجاد نمی‌کند

Posted By admin On تیر ۱, ۱۳۹۹ @ ۷:۳۴ ق.ظ In خبرو گزارش | No Comments

[1]سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران می‌گوید که قطعنامه شورای حکام درباره برنامه هسته‌ای ایران «هیچ تعهدی» برای حکومت ایران ایجاد نمی‌کند.

بهروز کمالوندی در یادداشتی که روز شنبه ۳۱ خرداد در خبرگزاری ایرنا منتشر شد تاکید کرد که درخواست آژانس برای بازرسی از دو سایت مشکوک به فعالیت هسته‌ای در ایران «مبتنی بر مدارک ادعایی و جعلی» است که از «طریق عملیات جاسوسی اسرائیل» به دست آمده است.

اردیبهشت سال ۹۸ دولت اسرائیل اعلام کرد که در جریان یک عملیات مخفی، «بیش از نیم تن مدرک» را شامل ۵۵ هزار سند روی ۱۸۳ سی‌دی، از تحقیقات هسته‌ای مخفیانه ایران در پروژه موسوم به «عماد» از یک انبار در نزدیکی تهران ربوده است.

مقام‌های حکومت ایران پیشتر ادعاهای بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر ایران در این زمینه را «خنده‌دار» و «عجیب و غریب» توصیف کرده بودند.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در بخش دیگری از این یادداشت با اعلام این که «به‌ طور متوسط هر روز ۷ بازرس در ایران حضور دارد» و «۲۰ درصد از کل بازرسی‌های» دنیا در ایران انجام می‌شوند، از این نهاد خواسته است که «به اطلاعات به‌دست آمده از طریق فعالیت‌های جاسوسی یا ادعایی که از طریق منابع غیرموثق به‌دست می‌آیند» استناد نکند.آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید احتمال دارد در مکان‌های مشکوکی که خواستار بازرسی‌ آنهاست، در اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی، فعالیت‌هایی انجام شده باشد که ایران پیشتر دربارهٔ آن گزارش نداده بود.

رادیو فردا


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/?p=26938

URLs in this post:

[1] Image: http://www.etehadefedaian.org/wp-content/uploads/2020/06/اتمی1.jpg

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.